Міф: Авіакомпанії рекомендують людям, яких щепили проти COVID-19, не подорожувати літаками через підвищений ризик утворення тромбів
Міф: Авіакомпанії рекомендують людям, яких щепили проти COVID-19, не подорожувати літаками через підвищений ризик утворення тромбів Правда: Міжнародна асоціація повітряного транспорту заявила, що авіакомпанії не надають таких рекомендацій, а вакциновані проти COVID-19 люди можуть подорожувати літаками без будь-яких обмежень. Під час польоту внаслідок тривалої відсутності руху та тиску повітря дійсно можуть розвинутися тромбози глибоких вен ніг. Втім, вони ніяк не пов’язані з тромбозами судин головного мозку та черевної порожнини, які вкрай рідко реєстрували після вакцинації проти COVID-19. Медичні експерти вважають, що немає підстав вважати, що щеплення проти COVID-19 може вплинути на ризик виникнення тромбозів під час повітряних подорожей.
Міф: Якщо людина раз відмовилася вакцинуватися, вона більше не матиме шансу отримати щеплення безоплатно
Міф: Якщо людина раз відмовилася вакцинуватися, вона більше не матиме шансу отримати щеплення безоплатно Правда: Людина, що не отримала щеплення проти COVID-19 з якихось причин, може записатися до списку очікування на вакцинацію. Це можна зробити за допомогою сайту чи застосунку Дія або звернувшись до роботодавця, якщо людина належить до груп з високим пріоритетом вакцинації. Також вона може ще раз записатися на вакцинацію через сімейного лікаря чи телефон реєстратури пункту щеплення. Вакцинація якомога більшої кількості українців є запорукою формування колективного імунітету. Тому щеплення проти COVID-19 отримають усі охочі.
Чи можна вакцинуватися людям з сезонною чи побутовою алергією?
Так, можна. Побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для вакцинації. Люди з полінозом чи алергійним ринітом можуть щепитися навіть в період загострення хвороби.
Міф: Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, що всі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років через антитілозалежне посилення інфекції
Міф: Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, що всі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років через антитілозалежне посилення інфекції Правда: Люк Монтаньє не говорив про смерть усіх вакцинованих від COVID-19 протягом двох років. Вчений вважає, що кількість смертей після щеплення збільшиться через антитілозалежне посилення інфекції, коли антитіла, які формуються проти вірусу, посилюють можливість вірусу викликати інфекцію замість того, щоб захищати організм. Втім, це теж неправда. Ефекту антитілозалежного посилення інфекції не було зафіксовано під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19. Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19, а якщо хворіють, то переносять його легше. Це означає, що вакцини не викликають такого ефекту.
Корисна інформація про те, як працюють вакцини від COVID-19 у зручному форматі від подкасту «Буде тобі наука»
Літо в розпалі. Українські й закордонні курорти кличуть, манять, чекають. Хочеться відпочити. Відірватись від домашнього локдауна, обміняти карантинні обмеження на безкрайність морів, безмежність гір чи безкінечність вулиць незнайомих міст. І повернутись додому без ковіду. Єдиним дієвим способом захистити себе і рідних залишається вакцинація. І хороша новина в тому, що центри масової вакцинації вже активно працюють. На сайті https://vaccination.covid19.gov.ua можна знайти адреси понад 70 таких пунктів в 17 областях України. Доступна сьогодні вакцина – CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Оскільки «made in China» асоціюється у нас із дешевим пластиком з Aliexpress, не дивно, що ставлення до цієї вакцини досить скептичне. Ложку дьогтю додали ще різні дані її ефективності. То чи виправдані ці сумніви? Чи варто таки отримати заповітне щеплення, яке допоможе вберегти ваше здоров’я і захистити рідних, а разом з...
Чи можна вакцинуватися людям з алергією?
Якщо ви знаєте, на що у вас алергія, ознайомтеся зі складом вакцини: в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua, у медпрацівників, які проводять вакцинацію. Якщо маєте алергію на один із компонентів, то вам не варто щепитися цією вакциною.
52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60