«Опозиційний блок» провалює голосування за соціальні закони

Із 48 законів, що стосувалися соціальної політики і були прийняті Верховною Радою депутати «Опозиційного блоку» не дали жодного голосу за 19. Лише шість законів підтримало більше 50% депутатів фракції. 

Про це йдеться у звіті КВУ: «Як фракції Верховної Ради виконують обіцянки в частині соціальної політики», в якому аналізувалася робота парламенту за два роки роботи.

Найчастіше депутати «Опозиційного блоку» не підтримували соціальні закони, що стосувалися теми АТО. Жоден депутат фракції не проголосував за 7 із 12 відповідних законів. Ще 2 закони підтримало менше 10% депутатів. Зокрема, «Опозиційний блок» не підтримав підвищення рівня пенсійного забезпечення членів сімей ветеранів війни (№426), надання статусу учасників бойових дій добровольцям (№291), надання пільг дітям учасників АТО у здобутті освіти (№425), надання відпусток військовослужбовцям (№448), виплату одноразової грошової допомоги волонтерам та добровольцям (№735), – «за» не проголосував жоден депутат фракції.

Схожа ситуація із законами щодо захисту прав учасників Революції Гідності. За 6 відповідних законів із 7 проголосувало 0-5% депутатів «Опозиційного блоку».

Депутати «Опозиційного блоку» також стали антилідерами за кількістю законопроектів, що стали законами в соціальній політиці. Вони долучилися до розробки двох відповідних законопроектів.

Набільшу кількість успішних законопроектів на соціальну тематику зареєстрували депутати Блоку Петра Порошенка – 19. Ще 15 успішних законопроектів у «Народного Фронту» і 11 – у Радикальної партії Олега Ляшка. У «Батьківщини» – сім успішних законів, у «Самопомочі» – два.