КВУ звернувся до посольств та міжнародних організацій щодо Закону про «партійну диктатуру»

Комітет виборців України звернувся із листом до послів держав ЄС, США, Канади та Японії, у якому закликав відреагувати на прийнятий 16 лютого Закон «про партійну диктатуру» та підтримати ініціативу громадськості щодо ветування цього закону Президентом України. Відповідне звернення також було надіслано до Ради Європи, ОБСЄ, Венеціанської комісії та інших організацій. 

КВУ наголошує на тому, що вказаний Закон надає політичним партіям право переглядати результати виборів фактично в ручному режимі. Це порушує один із п’яти базових загальноєвропейських принципів у галузі виборів, передбачених Кодексом належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії, а саме безпосередності виборів. Прийняття цього закону є ні чим іншим, як спробою узурпації державної влади і не має нічого спільного із розвитком парламентаризму та демократії в Україні.

КВУ також звертає увагу на те, що законопроект № 3700 «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)» був прийнятий із порушенням Закону «Про Регламент Верховної Ради України, а саме норми щодо визнання законопроектів відхиленими (ст. 107). В той самий час розгляд Закону відбувався без належного обговорення з боку народних депутатів, оскільки був прийнятий відразу за основу та в цілому.

КВУ нагадує, що вибори залишаються чи не єдиним інститутом в Україні, який, попри певні недоліки, працює і сприяє реалізації народом України свої влади. Прийняття Закону про «партійну диктатуру» не лише порушує виборчі права громадян, але й загрожує демократичним процесам в Україні.