Кожен п’ятий урядовий законопроект стає законом

Кожен п’ятий урядовий законопроект стає законом. Про це йдеться в дослідженні КВУ: «Річниця уряду: чи вдалося Гройсману налагодити співпрацю з Радою», яке було виконано в рамках проекту Дослівно.

Із 261 законопроекту, внесеного урядом Володимира Гройсмана (період із квітня 2016 року по березень 2017 року), 50 було прийнято в цілому або 19%. Ще 16 законопроектів прийнято в першому читанні.

У попереднього КМУ, очолюваного Арсенієм Яценюком, були вищі показники підтримки з боку ВР. Так, за перший рік роботи (із листопада 2014 року по листопад 2015 року) урядом Яценюка було внесено в Раду 324 законопроекти, із яких 119 було прийнято в цілому або 37%. Загалом же, за півтора роки роботи, уряд Яценюка вніс в Раду 417 законопроектів, із яких 152 було прийнято в цілому або 36%.

«Успішність урядових законопроектів багато в чому залежить від ситуації в Раді. Коли прем’єр-міністром України був Арсеній Яценюк в Раді була широка коаліція, в яку входило понад 300 депутатів. На разі в Гройсмана немає такої переваги. Загалом результати роботи ВР у 2016 році, зокрема по кількості прийнятих законопроектів, є майже вдвічі меншими від показників 2015 року. Щодо урядових законопроектів – така сама тенденція. Втім уряду вдається «проштовхувати» у парламенті ключові законопроекти», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

Переглянути повний текст звіту можна за посиланням