Зубко, Омелян і Семерак – лідери серед міністрів за взаємодією із Радою

Міністр регіонбуду Геннадій Зубко, міністр інфраструктури Володимир Омелян та міністр екології Остап Семерак – лідери серед членів Кабміну за рівнем взаємодії із Верховною Радою. Це включає презентацію урядових законопроектів в Раді, присутність на «годині запитань до уряду» та участь в роботі комітетів. 

Зубко, Омелян та Семерак особисто презентували в Раді більше половини урядових законопроектів. Так, з початку квітня 2016 року, Геннадій Зубко був визначений доповідачем в Раді по 14 законопроектах, Володимир Омелян – 13, Остап Семерак – 7. В інших випадках законопроекти презентували їхні заступники. Загалом Геннадій Зубко є лідером серед урядовців за кількістю виступів у Раді. За час роботи уряду Гройсмана він виступав на засіданнях парламенту 55 разів.

Зубко, Омелян та Семерак також справно відвідували засідання «години запитань до уряду», що проводяться у парламенті щоп’ятниці. Загалом із квітня 2016 року по березень 2017 року відбулося 17 відповідних засідань. Зубко відвідав всі 17 засідань, Семерак  – 15, Омелян – 14.

Згадані міністри також активніше за інших міністрів працювали в парламентських комітетах: Омелян за рік роботи уряду був присутній на 12 засіданнях комітетів Ради, Семерак – 9, Зубко – 8.

Натомість, окремі міністри не налагодили належної співпраці із Радою. Серед них міністр фінансів Олександр Данилюк.

«У Данилюка перманентний конфлікт із профільним комітетом Ради, він пропустив третину засідань «години запитань до уряду» і при цьому не ходить в парламент презентувати законопроекти. Замість Данилюка законопроекти в Раді презентують його заступники. Вони були визначені доповідачами 32 рази, тоді як сам міністр – 8. У парламенті також досі лежить Постанова про його звільнення через офшорні скандали», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Інформація із дослідження КВУ«Річниця уряду: чи вдалося Гройсману налагодити співпрацю з Радою», яке було виконано в рамках проекту ДослівноПереглянути повний текст звіту можна за посиланням.