Британці створили гру, яка допомагатиме виявляти фейки про коронавірус

 

Гра Go Viral! заснована на грі Bad News, з моменту запуску якої в 2018 році зіграли понад мільйон разів.
Розробила гру Лабораторія прийняття соціальних рішень Кембриджського університету у співпраці з Кабінетом міністрів Великої Британії. Про це повідомляє видання
Гра заснована на дослідженнях кембриджських психологів. Вони виявили, що якщо людям дати уявлення про методи, які використовуються для поширення фейкових новин в соціальних мережах, вони підвищують їхню здатність виявляти й ігнорувати дезінформацію в майбутньому.
«Ми прагнемо розвінчати або запобігти дезінформації, піддаючи людей помірній дозі методів, що використовуються для поширення фейкових новин. Це те, що соціальні психологи називають «теорією щеплення», — стверджує доктор Сандер ван дер Лінден, який очолює проєкт і лабораторію прийняття соціальних рішень в Кембриджі.
5−7-хвилинна гра знайомить гравців з основами онлайн-маніпуляцій в епоху коронавірусу. У ній представлені найпоширеніші тактики «інфодемії». Гравці дізнаються, як справжні новини дискредитуються через використання фальшивих докторів і засобів правового захисту і як поширюються неправдиві чутки, такі як горезвісна змова 5G.
Гра Go Viral! заснована на грі Bad News, яку теж розробили дослідники з Кембриджа. З моменту запуску в 2018 році в гру зіграли понад мільйон разів. Гравці, які зіграли в гру хоча б раз, на 21% частіше виявляли фейки, ніж ті, хто в неї не грав.