Менше 20% нардепів голосували за правки до медичної реформи, - КВУ

Більшість народних депутатів проігнорували розгляд правок до законопроекту №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (щодо медичної реформи). За них в середньому голосували («за», «проти» чи «утримався») лише 63 народні депутати або менше 20% від складу ВР.

Упродовж 17-18 жовтня відбулося 110 голосувань за правки до законопроекту №6327. Із 421 народних депутатів 169 не проголосували жодного разу за два робочі дні. Ще 83 нардепи взяли участь у менше 10% голосувань. Загалом лише 63 нардепи активно брали участь в розгляді правок – вони проголосували у понад половині випадків.

Фактично проігнорували голосування за медреформу депутати «Відродження» (в середньому вони взяли участь в 0,04% голосувань), «Волі Народу» (3,5%), «Опозиційного блоку» (8,7%) і Радикальної партії Олега Ляшка (10,1%). До прикладу, 17 жовтня в залі парламенту проголосував бодай раз лише один депутат «Волі Народу», троє – Опоблоку, 13 – РПЛ і жодного – «Відродження».

Показово, що не голосували за правки до законопроекту № 6327 навіть депутати, які критикували медичну реформу. Зокрема, упродовж 17-18 жовтня жодного разу не проголосували Сергій Каплін, Олександра Кужель, Наталія Королевська, Олександр Вілкул, Євгеній Мураєв, Вадим Рабінович, Сергій Тарута. 

«Якщо 17 жовтня пасивність депутатів у залі парламенту була пов’язана із подіями біля будівлі Верховної Ради, то 18 жовтня нардепи фактично саботувати розгляд правок без вагомих причин. Загалом політики вчергове продемонстували свою неспроможність працювати у форматі рутинної парламентської роботи. Як і у випадку із судовою реформою, депутати не стали витрачати час на такий складний технічний процес як розгляд поправок. 17-18 жовтня в залі парламенту активно голосували (у понад половині випадків) лише 63 депутати із 421», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.  

Загалом до законопроекту №6327 надійшло 893 поправок.

Інформація в рамках проекту «Дослівно».