Про нестачу кисню в лікарнях попереджали: документ, який може спровокувати гучні відставки в МОЗ

У лікарнях закінчується кисень для хворих на ковід, але чиновники знали про це заздалегідь

Міністерство охорони здоров'я України знало про майбутні перебої з киснем в українських лікарнях, але не змогло знайти ефективний спосіб вирішення цієї проблеми. Про це свідчить протокол онлайн-наради, що відбулася 11 жовтня під керівництвом заступника міністра Олександра Комариди. 

На нараді були присутні представники міністерства та всі українські виробники медичного кисню. Було чітко озвучено причини та терміни зупинки виробництва, прораховано потребу в кисні.

Як випливає з протоколу, великі виробники «Лінде Газ Україна» та «Мессер Україна» змушені були зупинитися на планове технічне обслуговування. Невиконання чи перенесення таких регламентних робіт неможливе – на великому кріогенному виробництві це може призвести до катастрофічних наслідків.

Компанії заздалегідь попередили про це міністерство, а на засіданні 11 жовтня чиновники та учасники ринку думали, як вийти із непростої ситуації. Судячи з протоколу, вирішили шукати інших виробників та виробничі запаси технічного кисню та направити їх на підтримку хворих, тричі на день звітувати про проблеми. А також заборонити госпіталізацію хворих з підозрою або з легким перебігом коронавірусу та провести з цього приводу інформаційну кампанію.

Також із протоколу випливає, що в Україні лише 35 лікарень оснащені автономними кисневими станціями, і вони забезпечують потребу лише на 0,7%.

Крім того, на нараді було озвучено інформацію про те, що добова потреба в кисні у жовтні зросла порівняно з квітнем вдвічі. Це пов'язано з особливостями перебігу інфекції, викликаної штамом «Дельта», і інформацію про це мало міністерство ще на початку літа.