Державне фінансування політичних партій: очікування та реальність

У роботі розглянуто державне фінансування політичних партій як механізм протидії політичній корупції. Визначено 6 ключових цілей запровадження державного фінансування відповідно до бачення ініціаторів відповідного закону. Встановлено реалістичність їх виконання, виходячи із природи державного фінансування. Зроблено рекомендації щодо вдосконалення законодавства із питань запобігання політичній корупції.

Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків. 

REPORT ON EXPERTS’ WORKSHOP: “DEVELOPMENT OF THE PARTY SYSTEM IN UKRAINE: CHALLENGES AND PERSPECTIVES”

All-Ukrainian non-governmental organization “Committee of Voters of Ukraine” continues to contribute to research of party system functioning in Ukraine, developing of recommendations for party representatives and political stakeholders. On this issue with the support of Netherlands Institute for Multiparty Democracy in anticipation of local elections CVU conducted experts’ workshop“Development of the party system in Ukraine: Challenges and perspectives”. Following the link below, You will find final report on the results of workshop.

 

Фінальний звіт за результатами моніторингу виборчих фінансів на місцевих виборах 2015 р. в Україні

Резюме звіту

Нормативна база, що регулює фінансування виборчих кампаній на місцевих виборах в Україні, потребує значного реформування.

Існуючі положення щодо подання, публікації та перевірки фінансових звітів, публікації декларацій про доходи є неефективними і не виконуються на практиці. Відповідальність за правопорушення щодо звітування та оприлюднення звітів та декларацій або відсутня, або непропорційна і неефективна. Форми фінансових звітів нечіткі та недостатньо деталізовані.

 

 

Аналітичний звіт КВУ: "Уроки місцевих виборів та шляхи покращення виборчого законодавства"

В аналітичному звіті Комітету виборців України "Уроки місцевих виборів та шляхи покращення виборчого законодавства" надається короткий огляд законодавчого забезпечення місцевих виборів 2015 року, результатів спостереження за виборчим процесом та дотриманням процедур, а також наводяться бачення та рекомендації КВУ щодо форм і шляхів вдосконалення виборчого законодавства й проведення повномасштабної виборчої реформи. 

Фінальний звіт за результатами ґендерного моніторингу на місцевих виборах 2015 року в Україні

Предметом даного дослідження був комплексний аналіз участі жінок у виборчому процесі, включно із аналізом законодавства про позитивні заходи щодо забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків для участі у виборах, моніторингом реалізації цього законодавства, моніторингом участі жінок у виборах на рівні виборчої адміністрації, керівних органів партій, кандидатів на посади міських голів м. Києва та міст-обласних центрів; аналізом результатів виборів. Зокрема, КВУ перевіряв, чи статути політичних партій містять норму про квоту; чи дотримана квота в списках кандидатів; скільки жінок і чоловіків очолюють керівні органи партій на центральному та обласному рівні; скільки жінок і чоловіків є членами виборчих комісій та обіймають в комісіях керівні посади.

Як виконується Коаліційна угода: Підсумки року

ВИСНОВКИ

За І-ІІІ квартали 2015 року партії-підписанти Коаліційної угоди («Блок Петра Порошенка», ВО «Батьківщина», «Народний Фронт», Радикальна партія Олега Ляшка, «Об’єднання «Самопоміч») зобов’язались виконати 127 положень угоди із 511.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Мультимедіа
Фото
Вибори на окупованих територіях України: вирішення проблеми