Жданов і Омелян – антилідери серед міністрів за Фейсбук-активністю

Комітет виборців України провів аналіз медіаактивності міністрів у соціальній мережі Фейсбук, починаючи із часу їх призначення на посаду. Найбільш активними користувачами Фейсбук виявилися міністри молоді і спорту Ігор Жданов та міністр інфраструктури Володимир Омелян. У них в середньому 44 та 39 дописів на місяць.

Серед лідерів за кількістю дописів також в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун (32 дописи на місяць), міністр економрозвитку Степан Кубів (28) та міністр екології Остап Семерак (27).

«Лідери цього антирейтингу пишуть по 1-2 новини за робочий день. Навіть у разі «допомоги» прес-служб – це потребує значного часу. Крім цього, міністри фактично в щоденному режимі дають інтерв’ю та коментарі, пишуть блоги, роблять прямі включення на ТБ, приймають участь у ток-шоу. І часто робота із соціальними  мережами та ЗМІ може
займати більше часу ніж пряме виконання посадових обов’язків», – зазначив аналітик КВУ Денис Рибачок.

Відповідно до результатів дослідження КВУ 70% всіх дописів міністри робили в робочий час. Так, у Ігоря Жданова 83% дописів зроблено в робочий час, у Володимира Омеляна – 61%. Серед інших членів уряду показники такі: у Степана Кубіва та Степана Полторака 79% дописів оприлюднено в робочий час, у Лілії Гриневич – 71%, в Уляни Супрун та Андрія Реви – 67%, у Остапа Семерака – 61%.

КВУ закликає Національне агентство України з питань державної служби внести зміни до Наказу №50 від 03.03.2016 «Про затвердження Типових правил внутрішнього службового розпорядку», врегулювавши питання використання держслужбовцями соціальних мереж  в робочий час. Висвітленням роботи урядовців в соцмережах мають займатися відповідні прес-служби на офіційних сторінках, а не самі міністри.

Методологія. Робочим часом вважався період від 9:00 до 18:00 (вихідні та святкові дні не враховувалися). Під дописом малася на увазі конкретна дія від імені міністра (написання тексту, оновлення фону сторінки тощо). Враховувалися дописи лише із персональних сторінок міністрів, а не офіційних (які ведуть прес-служби). Дописи інших користувачів, у яких згадувався міністр і які були відображені на його сторінці не враховувалися. Всього було переглянуто 228 дописів міністрів за лютий-січень 2017 року (це максимальний період, за який можливо побачити конкретний час публікації).