КВУ закликає зупинити потік штучних партій

Про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-конференції, яка відбулась 29-го вересня в ІА «Главком».

Олексій Кошель зазначив, що Україна є одним із європейських та світових лідерів за кількістю зареєстрованих політичних партій. Станом на 29-е вересня в Україні зареєстровано 344 діючі політичні партії. Для порівняння, в Польщі – 84, у Словаччині – 56, у Румунії – 124, у Російській Федерації – 77, у Молдові – 45, у Латвії – 73, у Литві – 38.

Майже половина всіх українських політичних партій з’явилися за останні три роки. Так, за 9 місяців 2016 року було зареєстровано 41 нову партію; у 2015 році – 79; у 2014 році – 37. Загалом 2015 рік став рекордним для України за кількістю зареєстрованих політичних партій. До цього найбільше партій було зареєстровано у 2005 році – 24.

Генеральний директор КВУ вказав на ключові причини появи великої кількості політичних партій – спрощений механізм їх реєстрації та створення партій із метою подальшого продажу пакету статутних документів. Збір підписів виборців на підтримку створення партії створює можливості для численних фальсифікації та часто не виражає реальної підтримки громадянами тієї чи іншої політичної сили. При реєстрації нерідко використовуються фіктивні списки виборців, у яких одні й ті ж особи регулярно підтримують створення різних політичних партій.

«Замість збору підписів доцільніше використовувати умову щодо наявності у партії осередків або ж певної кількості членів. Це також відповідатиме всеукраїнському статусу партій, який закріплений у Законі «Про політичні партії в Україні», - сказав Олексій Кошель.