Олексій Кошель: процес реформування країни потрібно деполітизувати

Більшість фракцій парламенту не виконали й половини своїх обіцянок у частині децентралізації. Про це заявив генеральний директор КВУ Олексій Кошель під час прес-конференції: «Хто саботує проведення реформи децентралізації в Україні».

За його словами, найбільше обіцянок виконали БПП та «Народний Фронт»: 60% та 55% відповідно. «Самопоміч» реалізувала 43% обіцяного. Найменші показники виконання положень виборчих програм, Коаліційної угоди та публічних обіцянок у ВО «Батьківщина» – 40%, Радикальної партії Олега Ляшка – 38%, «Опозиційного блоку» – 29%.

«Такі низькі показники – це надзвичайно тривожний сигнал. Це свідчить, що низка парламентських партій фактично відмовилися від своїх виборчих обіцянок і саботують реалізацію однієї із ключових реформ. Так, через політичні протиріччя Верховна Рада до цього часу не розблокувала вибори в об’єднаних громадах з різних районів. Є серйозний ризик того, що в цих 25 громадах, які об’єднують півмільйона мешканців, можуть не відбутися вибори і відповідно у 2017 році вони не отримають фінансові ресурси, на які мають право. Законопроект №4676 – суто технічний. Він мав розблокувати вибори в об’єднаних громадах, але його не підтримав жоден депутат «Опозиційного блоку» і ВО «Батьківщина», а сам законопроект було прийнято в першому читанні лише після кількох спроб» – резюмував Кошель.

«Зараз вкрай важливо деполітизувати як реформу децентралізації, так і процес реформування країни загалом», – наголосив Кошель.