У Сумах обговорили як протидіяти політичній корупції

Політичні партії, які не мають власного офісу,  можуть об’єднуватися і створити Партійний Дім на територіях громад. З такою ідеєю виступив Комітет виборців України.

Озвучив цю ідею під час сьогоднішнього брифінгу у Сумському прес-клубі Володимир Пономаренко, керівник Сумської обласної організації ВГО КВУ.

Ідея виникла після того, як КВУ проаналізував наявність постійних офісів, партії можуть брати на умовах пільгової оренди у громад. Пільгова оренда – це 1 гривня на рік. Втім, на Сумщині тільки нардеп Ігор Молоток у Конотопі має таке приміщення за пільговою ціною.

Представники партій у більшості своїй підтримують ідею надання їм приміщень комунальної власності за пільговою ціною, але часто від них відмовляються бо, вважають непрозорим сам процес надання таких приміщень в оренду, деякі відмовляються, щоб не мати жодних стосунків із міською радою, самі приміщення, що надаються бувають у неналежному стані і потребують ремонту, не всі партії можуть оплачувати комунальні послуги, адже на це вони не мають фінансування.

Як вихід із ситуації КВУ пропонує концепцію Партійного Дому. Це може бути приміщення у якому політичні партії могли б проводити власні заходи (семінари, засідання) по черзі, прийом громадян за певним графіком. За словами Володимира Пономаренка такий дім свого часу був у Сумах на вул. Петропавлівській. У ньому розміщувалися офіси відразу кількох партій.

Представник «Правого сектору» Іван Перерва запропонував створювати такі Партійні Доми за напрямками діяльності партій (ліві, праві, центристські). Це, на його думку, викристалізовувало б партії. Більше того, в українських партій не дивлячись на їх ідеологічні розбіжності, насправді програми мають схожість на рівні 90%. Отож, чи не час нарешті об’єднатися заради своєї країни?

Джерело: SumyNews