Підсумки Програми навчання нової генерації політиків Черкаського КВУ

14 червня 2016 року Комітет виборців України підбив підсумки проекту #FreshVote: Програма навчання та підтримки нової генерації політиків Черкаської області за підтримки National Endowment for Democracy.

«Курс молодого кандидата в депутати», «Курс помічника депутата місцевих рад» та «Прозорість, публічність підзвітність» - серія 15 тренінгів, учасниками яких стали політично активні черкащани, які бажали розширити свої знання та вміння з питань місцевого самоврядування.

Тренінги були побудовані таким чином, щоб учасники отримали не лише теоретичні знання із законодавства України, але і могли попрактикуватись в складанні програми кандидата в депутати місцевої ради, написанні депутатських звернень і запитів, змоделювати зустріч із виборцями, витримавши критику та необхідність іноді відмовляти з тих питань, які вони не в силах вирішити.

Тренерами стали не лише залучені експерти з юридичних та психологічних питань. Своїм досвідом ділилися діючі та колишні депутати, журналісти та помічники депутатів місцевих рад.

Всі матеріали тренінгів були зібрані в методичному посібнику для депутатів місцевих рад та їх помічників, який буде надісланий до всіх місцевих рад Черкаської області.
Для того, щоб посібник легше сприймався, в ньому наводилися приклади саме з діяльності депутатів Черкаської області.

Також ми включили в нього законодавчі новели: приміром, на прикладі фракції Радикальної партії Ляшка Черкаської міської ради, ми розглянули питання запровадження імперативного мандату – механізму відкликання депутатів місцевих рад за рішенням партії.

Окремим компонентом проекту став моніторинг виборчої кампанії та дня виборів-2015 року: 219 спостерігачів ЧОО КВУ спостерігали за виборчою кампанією в Черкасах і Черкаській області, що дало можливість здійснити комплексну оцінку всій виборчій кампанії.

Результати спостереження оперативно відображались на сайті cvu.ck.ua.

Завдяки проекту #FreshVote ЧОО КВУ вдалося відновити роботу сайту deputat.ck.ua: після місцевих виборів-2015 було створено окрему директорію сайту, що дозволило зберегти стару базу даних депутатів попереднього скликання, і пов’язати її з базою даних новообраного складу місцевих рад.

 Прес-служба ЧОО КВУ