2/3 українських партій показали нулі у фінансових звітах

Дві третини українських політичних партій вказали нульові витрати у фінансових звітах за ІІІ квартал 2017 р. (липень-вересень). Із 356 зареєстрованих в Україні партій звіти до НАЗК подали 272. При цьому 197 політсил подали порожні звіти, не зазначивши жодних витрат за три місяці. Серед партій із нульовими звітами є низка відомих політичних сил. Зокрема, партія «Громадсько-політична платформа Надії Савченко».

35 політичних сил задекларували символічні витрати за три місяці – від 150 грн. до 50 тис. грн. До прикладу, партія «За життя» Вадима Рабіновича офіційно витратила за липень-вересень 2017 р. лише 8 тис. грн. Із них 2 тис. – на оренду приміщень та 5 тис. – на матеріальні витрати та оплату послуг. Партія «УДАР» Віталія Кличка витратила 30 тис. грн. Із них 15 тис. було спрямовано на заробітну плату (в апараті партії працює дві особи) та 9 тис. – на оренду. «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» офіційно витратив за липень-вересень 2017 р. лише 41 тис. грн. Із них майже 32 тис. грн. було витрачено на оренду приміщень. Ще 3,5 тис. грн. «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» витратив на участь в телепередачі. Партія також отримала спонсорських внесків на 1 млн. грн., що включає благодійне надання поліграфічних та рекламних послуг, банерів, безоплатне надання приміщень, автомобілів тощо.

22 партії витратили від 51 до 499 тис. грн.; 6 партій ­- від 500 до 999 тис. грн.

11 партій витратили понад мільйон гривень. Із них шість парламентських партій, які отримують кошти з держбюджету, а також такі партії як «Основа» – 3,7 млн., Аграрна партія України – 2,1 млн., «УКРОП» – 2 млн., «Відродження» – 1,7 млн., Українська Галицька партія – 1 млн.

Нагадаємо, що в жовтні 2017 р. КВУ закликав НАЗК перевірити діяльність 21 політичної партії, що мають ознаки тіньового фінансування. 

Інформація в рамках проекту "Дослівно".