КВУ закликає фракції розблокувати призначення ЦВК

Комітет виборців України закликає фракції Верховної Ради розблокувати призначення нових членів ЦВК і невідкладно внести на розгляд Президента України оновлений список кандидатів на посади членів Центрвиборчкому.

До внесення нових кандидатур процес оновлення ЦВК фактично залишатиметься заблокованим. Ті кандидатури, які були внесені Президентом до Верховної Ради в червні 2016 року, не мають підтримки парламенту. За 10 місяців відповідна Постанова так і не була розглянута Верховною Радою, але, попри це, парламентські фракції не запропонували альтернативних кандидатів. У той же час відповідно до Регламенту Верховної Ради голосування за нових членів ЦВК має проходити по кожному кандидату окремо. Тобто, має відбутися 13 результативних голосувань, коли «за» проголосує понад 225 народних депутатів. Враховуючи цей факт, а також те, що у поданні Президента не відображено пропозиції трьох фракцій Ради (Радикальної партії Олега Ляшка, «Батьківщини» та «Опозиційного блоку»), результативне голосування щодо нових членів ЦВК фактично неможливе.

Крім того, проект Постанови «Про призначення на посади членів Центральної виборчої комісії» від 6 червня 2016 року доведеться змінювати з огляду на закінчення строку повноважень у ще одного, 13-го, члена ЦВК. На разі в поданні Президента є кандидатури лише 11 членів ЦВК.

КВУ закликає фракції Верховної Ради невідкладно внести на розгляд Президента України оновлений список кандидатур до складу ЦВК. Для отримання 13 результативних голосувань в новому поданні має бути враховано інтереси всіх фракцій Верховної Ради і проведена повноцінна ротація тих членів ЦВК, в яких закінчився строк повноважень. При формуванні оновлених списків фракціям важливо зробити вибір на користь експертів з питань виборчого права, що забезпечить фаховість майбутнього Центрвиборчкому і сприятиме проведенню повноцінної виборчої реформи.