Бойко та Тимошенко – найменш ефективні лідери фракцій

КВУ в рамках проекту "Дослівно" склав рейтинг роботи лідерів фракцій в 2017 році (січень-травень). Рейтинг було складено на основі таких критеріїв: відвідуваність засідань Ради та комітету, участь в голосуваннях, успішність законопроектів та правок, якість законопроектів (на основі висновків Головного науково-експертного управління Верховної Ради та Міністерства фінансів України).

На першому місці в рейтингу голова фракції БПП – А. Герасимов. Він відвідав 91% засідань Ради та взяв участь у 83% голосувань, що є найкращим показником серед лідерів фракцій. А. Герасимов також був присутній на 86% засідань Комітету з питань безпеки та оборони, членом якого він є. Він також ініціював 12 законопроектів, 2 із яких стали законами.

На другому місці – голова фракції «Народного Фронту» М. Бурбак. Він відвідав 87% засідань Ради та взяв участь в 68% голосувань. Голова НФ найкраще серед голів фракцій відвідував засідання комітету. Він був присутній на 7 із 8 засідань Комітету в справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю. М. Бурбак став автором 2 прийнятих законів і ще 5 його ініціатив було рекомендовано до прийняття за основу.

Третє місце в рейтингу розділили О. Березюк («Самопоміч») та О. Ляшко (РПЛ).

О. Березюк відвідав 78% засідань Ради та взяв участь в 76% голосувань. Він також був присутній на 86% засідань Комітету з питань місцевого самоврядування. Зареєстрував 4 законопроекти, жоден із яких на разі не став чинним.

О. Ляшко відвідав 96% засідань Ради, але при цьому пропустив половину голосувань. Він також був присутній лише на третині засідань Комітету з питань податкової політики. Ініціював рекордні 38 законопроектів, 2 із яких стали законами. При цьому 10 законопроектів лідера РПЛ отримали негативний висновок Мінфіну через їх нереалістичність.

Антилідерами рейтингу стали Ю. Бойко («Опозиційний блок») та Ю. Тимошенко (ВО «Батьківщина»). У них низькі показники відвідуваності комітетів, вони ігнорували голосування в Раді та не продемонстрували активності в законодавчій роботі.

Ю. Бойко відвідав всі 100% засідань Ради, але при цьому взяв участь в лише 2% голосувань. За п’ять місяців роботи Ради лідер Опоблоку проголосував 36 разів із 1809 можливих. Ю. Бойко також не відвідав жодного з восьми засідань комітету. Він зареєстрував 3 законопроекти, 2 з яких отримали негативні висновки Мінфіну та ГНЕУ. При цьому Ю. Бойко з початку роботи ВРУ досі не запропонував жодної правки.

Ю. Тимошенко відвідала 61% засідань Ради, що є найгіршим показником серед голів фракцій. За даними письмової реєстрації упродовж січня-травня лідер «Батьківщини» пропустила майже третину засідань парламенту – 23 із 53 (із них 15 з невідомих причин). Загалом Ю. Тимошенко цьогоріч взяла участь лише в 18% голосувань (336 із 1809). Також вона була присутня лише на 1 з 7 засідань комітету, ініціювала 5 законопроектів (жоден із яких не став чинним) та не подала жодної правки.

 

Методологія. За кожним із п’яти показників (відвідуваність Ради, комітету, участь в голосуваннях, успішність законопроектів та їх якість) виставлялася оцінка від -3 до +3 в залежності від результату голови фракції в порівнянні з іншими. Таким чином, максимальна оцінка складала +15 балів. Якщо двоє осіб показували однаковий результат, то оцінка ділилася між ними порівну. В результаті А. Герасимов отримав +9 балів, М. Бурбак +5, О. Березюк, О. Ляшко +2,5, Ю. Бойко -7,5, Ю. Тимошенко -11,5.