Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни готується до прийому хворих на ковід-19

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни відсьогодні розпочав підготовку до прийому хворих на ковід-19. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Оксана Бочкарьова. За її словами, з госпіталю вже виписали 86 пацієнтів, сам заклад знаходиться в резерві ковідних і почне працювати відразу після розпорядження Національної служби здоров’я України. Скільки пацієнтів може прийняти госпіталь, Суспільне дізнавалося.

Реабілітаційне відділення госпіталю повністю обладнане для прийому хворих на ковід. Сьогодні тут виписали всіх пацієнтів, розповідає завідуючий Михайло Ступчук. Каже, відділення розраховане на 30 ліжкомісць, кожне ліжкомісце забезпечене киснем.

Терапевтичне відділення також переобладнають під ковідне – на 40 ліжок, розповідає завідуюча Анжела Бартко. За потреби можуть розгорнути й більшу кількість. Каже, проблем з випискою інших пацієнтів не було: "Всі люди пролікуватися якраз встигли. І були підготовлені до того, що якщо ми закриваємось, то ніхто проти нічого не має".

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії розраховане на шість ліжкомісць, але під час минулої хвилі ковід-19 навесні, коли госпіталь приймав хворих, кількість пацієнтів, потребуючих інтенсивної терапії, постійно збільшувалась, розповідає завідуючий Володимир Гуменюк.

Додає: "До нас поступають пацієнти у важкому стані, з низькою сатурацією, з дихальними розладами, які не можуть вже лікуватися в соматичних відділеннях, потребують інвазивної і неінвазивної підтримки, інтенсивного лікування. Це величезне навантаження на персонал, тому що важкі дуже пацієнти, різні вікові групи – від молодих до старших".

Каже, що під час попередньої хвилі ковід-19 ніхто з персоналу відділення не звільнявся. Відділення оснащене пересувним рентген-апаратом для нетранспортабельних хворих та рамкою для дезінфекції медичного персоналу під час контактів з хворими на ковід.

Директорка госпіталю Оксана Бочкарьова говорить: для лікування пацієнтів з ковід-19 виділили 200 ліжок, але кількість для потреби може збільшуватись.

"Ми перепрофільовуємо на спеціалізовані відділення приміщення реабілітаційного відділення, приміщення колишнього фізіотерапевтичного відділення, яке зараз у складі реабілітаційного. Перебувало станом на 4 листопада в нас 86 пацієнтів, але сьогодні всі вони виписані. А ті, що не виписані, будуть переведені до інших закладів", - каже директорка. Та додає: заклад перебуває в резерві ковідних, приймати хворих готові після розпорядження Національної служби охорони здоров’я. Кисень для лікарні, зі слів директорки, закуповувати ще не розпочали, проте угоди з постачальниками закладом уже давно підписані, тож проблем із його закупівлею виникнути не повинно.