У МОЗ пояснили, що таке постковідний синдром та як з ними боротись

Навіть у тих, хто легко або безсимптомно переніс коронавірусну хворобу, може спостерігатись так званий "постковідний синдром" або "тривалий ковід".

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що таке постковідний синдром, і як повернутись до звичайного життя після перенесеного COVID-19.

Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

"Навіть у тих, хто легко або безсимптомно переніс коронавірусну хворобу, може спостерігатись так званий "постковідний синдром" або "тривалий ковід" (long COVID-19)", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що постковідний синдром може тривати від 5 до 12 тижнів або довше. Він характеризується різними клінічними проявами: слабкість, знесилення, тривалий кашель, задишка, втрата смаку та нюху, порушення сну та свідомості, тривожність, депресія, головний біль, суглобовий синдром, випадіння волосся, розлади ендокринної системи тощо.

У МОЗ зауважують, що наразі не існує вичерпного переліку симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому.

"Інструкції чи рецепта швидкого відновлення після перенесеного COVID-19 наразі немає. А особливо, якщо зважати на різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта", - йдеться у повідомленні.

Водночас у МОЗ людям, які перенесли COVID-19, рекомендують дотримуватися режиму сну та збалансованого харчування, помірну фізичну активність, прогулянки на свіжому повітрі, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей.