На святкових зборах з нагоди 31-ї річниці Комітету виборців України (КВУ) Генеральний директор організації Олексій Кошель представив стратегію кризового менеджменту для налагодження якісного моніторингу виборчих процесів у воєнний та післявоєнний період. "Наша місія — забезпечити оперативний і незалежний моніторинг виборів навіть у найскладніших умовах," — наголосив він. Основні принципи діяльності КВУ: оперативність, неупередженість, прозорість, безпека та інноваційність.
Виконавчий директор КВУ Віталій Тесленко окреслив ключові заходи кризового реагування. Організація здійснює постійний аналіз ризиків, оцінює загрози для спостерігачів та протидіє дезінформації. "Ми плануємо створити мобільні групи швидкого реагування, розробити кризові протоколи та створити групи у вацап для обміну інформацією в реальному часі між ДТС, КТС та мобільними групами," — повідомив Тесленко. Важливим аспектом роботи є фізичний захист спостерігачів, включаючи механізми евакуації з небезпечних територій.
Програмний директор КВУ Наталія Линник презентувала концепцію моніторингу виборчого процесу під час війни. Вона підкреслила необхідність відстеження змін у виборчому законодавстві у відповідності до викликів повоєнного часу, застосування нових методів виявлення порушень та взаємодії з міжнародними партнерами. "Особливу увагу приділяємо боротьбі з дезінформацією та навчальним програмам для ЗМІ та громадян щодо фактчекінгу інформації що стосуватиметься виборчого процесу та його учасників," — зазначила Линник. КВУ також активно працює в робочих групах з підготовки виборчого процесу.
Пріоритетами післявоєнного періоду стануть моніторинг відновлення виборчої інфраструктури, контроль фінансування відновлювальних робіт і захист виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та військових. "Готуємо комплексні навчальні програми для виборчих комісій та громадян, щоб підвищити рівень їхньої обізнаності про виборчі права та відповідальне голосування," — зазначив Олексій Кошель.