Експерти КВУ про підсумки п’яти років держфінансування партій
30-09-2021 16:02
29 вересня у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася прес-конференція “Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні”. Захід відбувся за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. Думки висловлені на заході можуть не збігатись з позицією Фонду. Аналітики Комітету виборців України презентували результати опитування працівників місцевих осередків партій та аналізу фінансової звітності політичних партій за 2016-2020 роки.
Основні висновки проекту представив Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України. Він вказав, що державне фінансування партій триває вже п’ять років – з 8 жовтня 2016 року. Свого часу це нововведення мало сприяти унезалежненню політсил від олігархів та інституціоналізації партійної системи. Дослідження КВУ мало з’ясувати, наскільки це спрацювало. Було охоплено десять найрейтинговіших партій (Слуга народу, Європейська солідарність, ОПЗЖ, Батьківщина, Р...
- Tags:
За минулий рік зареєстровано 16 нових партій, - КВУ
29-09-2021 15:02
У 2020 році в Україні було офіційно зареєстровано 16 нових політичних партій. Про це розповів голова КВУ Олексій Кошель під час презентації дослідження КВУ «Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні», що відбулася 29 вересня в Українському кризовому медіа-центрі.
Інформація згідно з відомостями щодо зареєстрованих у встановленому законом порядку політичних партій Міністерства юстиції України.
Серед партій, зареєстрованих у 2020 році:
1. «Варта (Всеукраїнський альянс регіональних і територіальних активістів)»
2. «Довіра»
3. «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ»
4. «Ідея нації»
5. «Екологічна альтернатива»
6. «Національна платформа»
7. «Добрі сусіди»
8. «Березанська громада»
9. «Команда Михайлішина»
10. «Місто...
- Tags:
КВУ: за останні 5 років українські партії витратили понад 3 млрд. грн.
29-09-2021 13:56
Комітет виборців проаналізував витрати політичних партій з моменту запровадження в Україні державного фінансування їх діяльності. До уваги взято офіційні витрати партій, відображені у фінансових звітах про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Період дослідження: 2016-2020 роки.
Сукупно українські партії витратили за останні п’ять років понад 3 млрд. грн. Значна частина витрат – кошти, отримані партіями в рамках державного фінансування їх діяльності.
За даними КВУ офіційно найбільше коштів упродовж останніх п’яти років витратили політичні партії «Радикальна партія Олега Ляшка» і ВО «Батьківщина». За період 2016-2020 р. РПЛ було витрачено на здійснення статутної діяльності 644 млн. грн. Зокрема, партія стала лідером за витратами на парламентську виборчу кампанію 2019 року, здійснивши витрат на суму в майже 115 млн. грн. ВО «Батьківщина» впродовж п’яти років офіційно витратила 631 млн...
- Tags:
Презентація дослідження Комітету виборців України: «Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні».
28-09-2021 12:09
У середу, 29 вересня, о 11:00 в Українському Кризовому медіа-центрі відбудеться презентація дослідження Комітету виборців України: «Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні».
Відео трансляцію заходу можна подивитись на сайті медіа центру, а також на фейсбук сторінці Комітету виборців України
Серед тем заходу:
скільки в Україні з’явилося нових партій в останні роки;
які партії витратили найбільше коштів за останні 5 років;
скільки бюджетних коштів партії витратили на рекламу;
що приховують партії у своїх фінансових звітах;
якою є регіональна структура партій;
У рамках заходу буде презентовано результати опитування представників місцевих осередків партій, проведеного експертами ВГО КВУ.
Спікери:
Олексій Кошель, голова ВГО КВУ;
Денис Рибачок, аналітик ВГО КВУ....
- Tags:
Родичі 58 «слуг народу» придбали цінне майно в останні два роки, - КВУ
27-09-2021 11:55
Упродовж останніх двох років кожна четверта родина депутатів фракції «Слуга Народу» задекларувала придбання цінного майна. Автомобілі, квартири, земельні ділянки придбали члени сімей 58 депутатів фракції. Загальна вартість майна склала понад 60 млн. грн.
Загалом, починаючи з серпня 2019 року, члени сімей депутатів «Слуги Народу» придбали 38 автомобілів. Зокрема, задекларували нові автомобілі дружини народних депутатів Юрія Корявченкова (2 млн. грн.), Богдана Яременка (Volvo, 1 млн.), Костянтина Касая (BMW, 3,7 млн.), Павла Якименка (BMW, 2,9 млн.), Юрія Арістова (PORSCHE, 2,3 млн.), Андрія Геруса (1,4 млн. грн.), Олександра Завітневича (1,5 млн.), Олексія Леонова (Mercedes-Benz, 1,5 млн.), Олександра Літвінова (Toyota, 1,2 млн.), Олександра Салійчука (Mercedes-Benz, 1,2 млн.), Ореста Саламахи (BMW, 849 тис.), Максима Зуєва (540 тис.).
Також задекларували нові автомобілі члени сімей народних депутатів Андрія Бобляха, Ірини Верещук, Володимир...
- Tags:
Рада за два роки в «турборежимі» ухвалила менше законів, ніж попередники
17-09-2021 12:42
Народні депутати Верховної Ради попереднього VIII скликання ухвалили у перші два роки роботи більше законів, ніж депутати теперішнього IX скликання. Про це йдеться в дослідженні Комітету виборців України.
Упродовж перших двох років роботи (листопад 2014-листопад 2016 р.) народними депутатами VIII скликання було прийнято 573 закони. Народні депутати ВР IX скликання ухвалили за цей же час дещо менше законодавчих актів - 552.
Також депутати VIII скликання зареєстрували більше законопроектів – 7,3 тис. У депутатів IX скликання – 5,6 тис. Упродовж перших двох років роботи у ВР VIII скликання відбулося 246 пленарних засідань, ВР IX скликання – 212 засідань.
«Так званий «турборежим» виявився лише широко розрекламованою піар-кампанією і не призвів до суттєвих змін в роботі Верховної Ради. Кількісні показники
- Tags:
Два роки Ради: більшість законів ухвалено голосами Слуги Народу, Довіри і Голосу
13-09-2021 12:52
Комітет виборців проаналізував голосування за закони, прийняті в перші два роки роботи Верховної Ради IX скликання. Всього, починаючи з 29 серпня 2019 року, було ухвалено 552 закони.
За даними КВУ після двох років роботи «Слуга Народу» втратила можливість самостійно забезпечувати 226 голосів, необхідних для прийняття рішень. Попри те, що до складу фракції входить 244 депутати, в середньому підтримують прийняті закони лише 217 нардепів. Для порівняння: на початку роботи ВР IX скликання в середньому «за» голосували 228 народних депутатів монобільшості.
Серед інших фракцій і груп найчастіше у перші два роки роботи ВР прийняті закони підтримували депутати групи «Довіра» та депутати фракції «Голос». В середньому «за» голосували 70% депутатів «Довіри» (14 осіб) та 62% депутатів «Голосу» (12 осіб).
В інших фракцій та груп показники підтримки прийнятих законів є нижчими. В середньо...
- Tags: