Підсумки сесії: лише 15% законів прийнято голосами монобільшості
22-07-2021 11:53
Комітет виборців проаналізував результати голосувань під час роботи останньої сесії Верховної Ради (лютий-липень). Всього за час роботи 5 сесії було прийнято 107 діючих законів (мова йде про підписані документи).
Результати голосувань засвідчують де-факто відсутність монобільшості у парламенті. Так, народні депутати фракції «Слуга Народу» забезпечили 226 голосів «за» (необхідний мінімум для прийняття законів) лише за 15% законів: із 107 законів монобільшість забезпечила 226 голосів за 15 законів. В решті випадків голосувала менше кількість депутатів.
Найчастіше необхідну підтримку монобільшості під час голосувань надавали народні депутати із групи «Довіра», які забезпечували 14 голосів «за». Таким чином в середньому монобільшість підтримували 70% депутатів групи.
В середньому за прийняті закони голосували 57% депутатів фракції «Голос», 55% - «Європейської солідарності», 53% - групи &la...
- Tags:
Підсумки сесії: найактивніше голосували «Слуга Народу» і ЄС
19-07-2021 12:33
Комітет виборців України проаналізував показники участі народних депутатів в голосуваннях Верховної Ради за час роботи останньої парламентської сесії (лютий-липень 2021р.).
За даними КВУ частина народних депутатів регулярно ігнорували голосування Верховної Ради. Так, 27 нардепів пропустили понад 90% голосувань. Двоє народних депутатів не проголосували жодного разу за сесію. Це Тарас Козак («Опозиційна платформа За життя») та Степан Івахів («За майбутнє»).
Також майже не голосували Олесь Довгий (взяв участь в 0,06% голосувань), Вадим Рабінович (0,43%), Вадим Столар (0,91%), Федір Христенко (1,2%), Сергій Льовочкін (1,31%), Юрій Солод (1,59%), Ігор Абрамович (1,65%), Ренат Кузьмін (1,97%), Сергій Ларін (1,97%), Юрій Бойко (3,25%), Віктор Медведчук (4,27%), Олександр Фельдман (4,3%), Андрій Деркач (4,3%), Дмитро Шенцев (4,53%), Олександр Дубінський (4,81%), Ігор Палиця (5,5%).
Найактивніше упродовж сесії голосували (натискали «за...
- Tags:
КВУ назвав лідерів фракцій, які провалюють роботу в 2021 р.
12-07-2021 11:50
Комітет виборців України проаналізував роботу лідерів парламентських фракцій у першому півріччі 2021 р. (січень-липень). До уваги було взято такі показники як участь в пленарних засіданнях Ради, участь в голосуваннях, відвідування засідань комітету, кількість виступів, успішність законодавчої роботи.
За даними КВУ найвищі показники роботи в Артура Герасимова, Ірини Геращенко («Європейська солідарність») та Ярослава Железняка («Голос»). Найнижчі результати в Юрія Бойка та Вадима Рабіновича («Опозиційна платформа За життя).
Показники щодо участі лідерів фракцій в голосуваннях Верховної Ради є такими: А. Герасимов взяв участь в 90% голосувань, І. Геращенко, Я. Железняк – 74%, Ю. Тимошенко, Д. Арахамія – 48%, Ю. Бойко – 3%, В. Рабінович – 1%.
Найвищі показники відвідуваності пленарних засідань в А. Герасимова, який не пропустив жодного засідання в цьому році. Я. Железняк відвідав 59 засідань із 60, Д. Араха...
- Tags:
КВУ назвав депутатів-прогульників червня
05-07-2021 12:22
Комітет виборців проаналізував відвідування народними депутатами України пленарних засідань Верховної Ради у червні 2021 р.
Всього в червні відбулося одинадцять пленарних засідань. Всі з них відвідали лише 291 народний депутат або 68% від складу Верховної Ради.
Шестеро осіб не були зареєстровані на жодному засіданні. Це Віктор Медведчук («Опозиційна платформа За життя»), Тарас Козак («Опозиційна платформа За життя»), Олесь Довгий (позафракційний), Степан Івахів («За майбутнє»), Леся Василенко («Голос»), Вадим Столар («Опозиційна платформа За життя»). Офіційні причини відсутності народних депутатів не повідомляються, однак, ймовірно, що відсутність Т. Козака може бути пов’язана з його переховуванням в Білорусі, а народної депутатки Л. Василенко – із народженням дитини, про що було повідомлено публічно. Щодо Віктора Медведчука, то востаннє він був офіційно зареєстрований у Верховній Раді 28 квіт...
- Tags:
Козак, Медведчук, Довгий: КВУ назвав депутатів, які не голосували в Раді в червні
02-07-2021 11:46
Комітет виборців України проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в червні 2021 р.
За даними КВУ 31 народний депутат пропустив понад 90% голосувань Верховної Ради минулого місяця. Із них 6 депутатів не проголосували жодного разу за місяць. Серед них Степан Івахів, Олесь Довгий, Тарас Козак, Віктор Медведчук, Вадим Столар, Леся Василенко. Вказані депутати, крім С. Івахіва, були відсутні на пленарних засіданнях Верховної Ради в червні.
Лише двічі за місяць (0,25% від усіх голосувань) натиснув на кнопку Олександр Герега, тричі (0,37%) голосував Вадим Рабінович, по чотири рази (0,5%) – Федір Христенко та О Фельдман. Серед депутатів, які пропустили понад 90% голосувань Ради – Ілля Кива (взяв участь в 2% голосувань), Наталія Королевська (6%), Юрій Бойко (6%), Олександр Дубінський (7%), Жан Беленюк (7%), Вадим Новинський (8%).
- Tags:
КВУ назвав десятку «парламентських геніїв» серед депутатів монобільшості
22-06-2021 12:13
Комітет виборців України проаналізував законодавчі напрацювання народних депутатів монобільшості. За оцінкою КВУ частина депутатів «Слуги Народу» фактично працюють у форматі «парламентських геніїв».
Мова йде про депутатів, які реєструють десятки різнопланових законопроектів, які при цьому не мають жодного відношення ані до їх освіти, ні до попередньої професійної діяльності. Народні депутати пропонують законопроекти, які не відповідають їх напрямку роботи у Верховній Раді і не узгоджуються із сферою діяльності парламентських комітетів, членами яких вони є.
Подання народними депутатами законопроектів на довільну тематику призводить до зростання кількості законодавчого спаму у Верховній Раді і суперечить принципам роботи, яким має відповідати парламент. На думку КВУ народним депутатам варто зосередитися на конкретних напрямках роботи, які б відповідали їх перебуванню у тому чи іншому парламентському комітеті, а не реєструвати сумнівні за якіс...
- Tags:
«Слуга Народу» досі не відзвітувала про витрати за «президентське опитування»
14-06-2021 11:50
Комітет виборців України відзначає негативну тенденцію щодо надання політичним партіям легальних можливостей для уникнення фінансової звітності. Станом на сьогодні із 365 партій звіти за І квартал 2021 р. подали лише 57 політичних сил. Таким чином 85% партій фактично перестали звітувати перед НАЗК в останній рік.
Така ситуація негативно позначається на прозорості діяльності партій. До прикладу, політична партія «Слуга Народу» досі не оприлюднила інформацію про витрати на президентське опитування, проведене в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. У жовтні 2020 р. представники партії «Слуга Народу» заявляли, що витрати на опитування будуть відображені у фінансовому звіті партії. Однак, станом на травень 2021 р., такої інформації надано не було.
Формальною причиною зволікання є зміни до Закону «Про політичні партії в Україні», які надали політичним партіям легальну можливість затягувати із подачею фінансових зві...
- Tags: