Ця публікація об'єднує аналіз результатів моніторингу процесів перевірки і люстрації в регіонах України, звіт за результатами всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії щодо процесів перевірки і люстрації, а також звіт з оцінки результатів діяльності організацій, які пройшли навчання і застосовували методологію моніторингу процесів перевірок та люстрації.
При підготовці публікації використано 53 звіти, підготовлені волонтерами — громадськими активістами з усіх областей України. Вибір органів для проведення моніторингу здійснювався громадськими моніторами і не є стандартним в кожному регіоні. Відповідно, публікація не ставить завдання порівняти якість процесів за регіонами. Тим не менш, результати узагальнюються по органах влади, по яких є достатня кількість даних — органи прокуратури (15 органів прокуратури з 12 областей), органи внутрішніх справ (13 органів Національної поліції з 12 областей), органи самоврядування та державного адміністрування (обласні та районні державні адміністрації, а також виконавчі органи місцевих рад, загалом 17 органів з 16 областей), а також інші органи влади (суди, органи Державної фіскальної служби, один орган управління юстиції та один орган Державної служби з надзвичайних ситуацій, загалом 8 органів з 7 областей).
Результати моніторингу процесів перевірки і люстрації в регіонах України оцінюються за наступними етапами: етап планування перевірок, етап проведення перевірок та проведення люстрації. Окремо розглядаються питання повноти люстрації, а також оскарження результатів перевірки і люстрації.