КВУ проаналізував результати виборів до обласних рад.
За даними двадцяти з двадцяти двох обласних рад, щодо яких вже оприлюднено офіційні результати, обрано 222 депутатки та 1249 депутатів. На момент підрахунку, ще не оприлюднено офіційні результати виборів до Харківської та Черкаської обласних рад.
Середній рівень представництва жінок в обласних радах – 15,1%. Порівняно із попередніми виборами, коли жінки отримали 12% мандатів в обласних радах, ситуація із ґендерним балансом трохи покращилась.
Втім, такий результат не відповідає відсотку жінок серед кандидатів до обласних рад – 29,8%. Так само як і на виборах до міських рад, в кандидаток-жінок були вдвічі менші шанси бути обраними, ніж в кандидатів-чоловіків.
Найбільший рівень представництва жінок – у Сумській обласній раді, 21,9%. 14 з 64 новобраних депутатів цієї ради – жінки. У Хмельницькій обласній раді рівень представництва жінок досяг 21,4%, з 84 новообраних депутатів, 16 є жінками.
Найнижче представництво жінок – у Одеській обласній раді (9,5%). Серед 84 депутатів тільки 8 жінок.
Дані ще можуть змінитись в разі відмови окремих депутатів від мандату через одночасне обрання на посаду міського голови або ради іншого рівня.
З 222 депутаток, обраних за результатами виборів, 13 були лідерами партійних списків.
Порівняно із міськими радами м. Києва та міст обласних центрів, рівень представництва жінок в обласних радах нижчий – 15,1 проти 18%. Це відповідає загальній тенденції в Україні — чим вищий рівень представницького органу, тим менше в ньому представлені жінки.
Комітет виборців України продовжує комплексний ґендерний моніторинг на місцевих виборах і буде публікувати оновлені дані за результатами виборів та аналізу інформації.
Ґендерний моніторинг здійснюється в рамках діяльності КВУ «Ґендерний моніторинг та сприяння фактичній ґендерній рівності на місцевих виборах 2015 року в Україні» за підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи».