Комітет виборців проаналізував показники відвідування засідань комітетів Верховної Ради України за період 2-16 лютого 2022р. Початково в цей час народні депутати мали працювати у пленарному режимі, однак згодом засідання ВР було замінено на роботу в комітетах.
За даними КВУ 71 народний депутат був відсутній на засіданнях комітетів. При цьому варто відзначити, що частина засідань комітетів відбувалася у форматі відеоконференцій (онлайн) або ж депутатам, які не могли бути фізично присутні на місці, була надана можливість долучитися до роботи дистанційно.
Ймовірно, частина народних депутатів могли пропустити засідання через те, що не перебували на той момент в Україні. До прикладу, ЗМІ повідомляли, що за кордоном перебували Ю. Льовочкіна (пропустила засідання Комітету з питань зовнішньої політики 8, 15 та 16 лютого), В. Новинський (пропустив засідання Комітету з прав людини 16 лютого), Н. Королевська (пропустила засідання Комітету з питань соцполітики 9 лютого), В. Столар (пропустив засідання Комітет з питань аграрної політики 2 та 16 лютого), І. Кива (пропустив засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності 16 лютого).
Колишній член фракції «Слуга Народу» О. Юрченко, якого підозрюють в отриманні хабаря, був відсутній 8 лютого на засіданні Комітету з питань енергетики (за даними ЗМІ депутат міг перебувати на той час на відпочинку в Домініканській республіці). Член фракції «Слуга Народу» Сергій Кузьміних, якого підозрюють в отриманні хабаря, пропустив 2 лютого засідання Комітету з питань здоров’я нації. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія не був присутній на закритому засіданні Комітету з питань нацбезпеки 1 лютого.
Серед інших відомих політиків, які проігнорували роботу в Комітетах: І. Палиця, О. Дубінський, Ю. Тимошенко, О. Довгий, В. Медведчук.
Серед комітетів із найнижчими показниками відвідування – Комітети з питань соціальної політики, енергетики, зовнішньої політики. Натомість, найвищі показники відвідуваності у Комітетах ВР з питань цифрової трансформації, правової політики та освіти і науки.
«Головним аргументом щодо відмови від роботи в сесійному форматі на користь роботи в комітетах було зростання захворюваності серед депутатів. Адже засідання комітетів, на відміну від пленарних засідань ВР, можуть проводитися у дистанційному форматі. Однак навіть за таких умов значна частина депутатів фактично прогуляли роботу. У деяких комітетах були відсутні 25-35% депутатів. Це при тому, що для роботи в Комітеті було достатньо взяти смартфон та мати доступ до мережі Інтернет, навіть перебуваючи на відпочинку», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Дані наведено з врахуванням офіційної інформації із веб-сайтів комітетів Верховної Ради. Кількість депутатів, які пропустили засідання комітетів, може бути дещо більшою, оскільки інформація щодо відвідуванням по окремих парламентських комітетах станом на 17 лютого не оприлюднена.