В Україні вакцинація від поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до календаря щеплень. Про це нагадує Львівський районний відділ ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
«Міфи та правда: вакцинація проти поліомієліту»
В Україні через низький рівень охоплення вакцинацією, виник та циркулює мутований вірус поліомієліту. Це ураження центральної нервової системи, яке призводить до смерті або пожиттєвої інвалідизації. Ліків від цієї хвороби не існує, а в основній групі ризику – діти до 5 років.
Поширеним серед батьків є розмови про шкоду вакцинації та побічні ефекти від щеплення.
Основні хибні думки про вакцини від поліо:
ОПВ (оральна жива поліовакцина) містить збудники ВІЛ
Жодного відомого прецеденту медицині не було відомо. Цей міф був спровокований журналістами через поширення квазідосліджень, що стосувались створення вакцини.
ІПВ (інактивована поліовакцина) може викликати поліомієліт
Завантажити фото
Вакцина містить мертвий вірус, який не здатний спровокувати хворобу у вакцинованого.
"Живий" вірус у вакцині ОПВ буде розмножуватись
Оральна "жива" полівакцина містить ослаблений вірус. Ризик того, що він почне розмножуватись і людина захворіє, мізерний.
Дикий вірус поліомієліту зник і зараз хвороба поширюється лише через вакцину
Дикі полівіруси – це віруси, які існують в навколишньому середовищі. За інформацією ВООЗ, в природі існує 3 типи диких полівірусів. Знищеним вважають лише 2 тип, який фіксували останній раз в Індії, 1999 року. Проте інших два – 1-го і 3-го типу, це саме ті полівіруси, які провокують паралітичний поліомієліт.