Великі міста витратили на допомогу ЗСУ майже 10 млрд. або 7% бюджетів, - КВУ

Комітет виборців України проаналізував витрати найбільших міст України на допомогу Збройним силам України з початку повномасштабного вторгнення. Інформацію було отримано від 24 міських рад у відповідь на інформаційні запити. В цілому за півтора роки міські ради витратили на допомогу ЗСУ майже 10 млрд. грн. або 7% своїх бюджетів.

У відсотковому відношенні найбільше на фінансування сектору оборони витратили міські ради м. Мукачево, м. Хмельницький та м. Житомир. У м. Мукачево витратили на допомогу ЗСУ склали 740 млн. грн. або 26% коштів міського бюджету. Тобто, кожну четверту гривню. Міська рада м. Хмельницький витратила на допомогу ЗСУ 21% свого бюджету, м. Житомир - 20%. Високі показники фінансової підтримки ЗСУ також в м. Львів - 10%, м. Бердичів та м. Чернівці - 9% бюджету. Серед проаналізованих міст найменші показники підтримки у відсотковому співвідношенні у м. Києва, м. Запоріжжя, м. Бровари,  м. Івано-Франківськ та м. Тернопіль - близько 2%. 

Загалом за півтора роки міські ради витратили на допомогу ЗСУ майже 10 млрд. грн. Природно, що найбільше коштів спрямували великі міста: Київ (1,6 млрд.), Дніпро (1,2 млрд.), Львів (1,1 млрд), Хмельницький (1 млрд), Миколаїв (0,6 млрд), Черкаси (0,2 млрд), Чернівці (0,3 млрд), Рівне (0,2 млрд), Запоріжжя (0,2 млрд), Луцьк (0,1 млрд), Івано-Франківськ (0,1 млрд). 

Серед менших за розміром міст найбільші витрати в Бердичева (100 млн. грн.), Краматорська (78 млн), Новомосковська (69 млн), Дрогобича (55 млн). Міські ради Ковеля, Броварів, Кам’янець-Подільського витратили понад 40 млн., Ніжина - 35 млн. 

Серед структури витрат переважають кошти на фінансову та матеріальну підтримку ЗСУ. У м. Києві за міською цільовою програмою «Захисник Києва» у 2022 році фактичне фінансування завдань Програми становило 829 млн., у 2023 році - 300 млн. У м. Дніпро із загалом 1,2 млрд витрат на фінансування сектору оборони 1 млрд становили витрати на фінансову та матеріальну підтримку ЗСУ. У м. Ужгород із 87 млн. витрат на сектор оборони 36 млн. виділено підтримку підрозділів ЗСУ. 

Також кошти було спрямовано на підтримку підрозділів тероборони. У м. Запоріжжя у 2022 році на відповідний напрямок було виділено 82 млн. грн. У м. Луцьк у 2023 році вказано витрати в розмірі 35 млн. 

Частину коштів міські ради направили на лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військовослужбовців, членів їх сімей, родин загиблих. У м. Миколаїв вказані витрати становили 218 млн. грн, м. Олександрія - 10 млн., м. Ніжин - 3 млн. Окремий напрямок - купівля військових облігацій: Хмельницька міська рада зазначила купівлю військових облігацій на 600 млн. грн., Чернівецька міська рада - на 140 млн.