Рада прийняла лише 17% законопроектів уряду Д. Шмигаля, - КВУ
11-10-2021 09:45
Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи уряду Дениса Шмигаля у перші півтора роки роботи. За даними КВУ законами стали лише 17% урядових законопроектів.
Всього за період із 5 березня 2020 року (призначення уряду Д. Шмигаля) по 10 жовтня 2021 року Кабінетом міністрів було внесено на розгляд ВР 369 проектів законів. Із них було прийнято(повернуто з підписом Президента) 63 закони.
При цьому з 63 прийнятих законів 24 – ратифікаційні документи, які часто підтримуються всіма фракціями і групами ВР, незалежно від політичних поглядів. Серед інших прийнятих законів: зміни до законодавства щодо протидії COVID-19, щодо мита на товари легкої промисловості, страхування сільськогосподарської продукції, щодо державної реєстрації вакцин, забезпечення харчування військовослужбовців.
Показники успішності законодавчої роботи уряду Д. Шмигаля є нижчими, ніж в попереднього прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Так, законами стали 22% зако...
- Мітки:
27 депутатів пропустили 90% голосувань Ради у вересні, - КВУ
04-10-2021 10:22
Комітет виборців проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради у вересні. За даними КВУ 27 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань парламенту за місяць.
Не проголосували жодного разу за місяць 11 нардепів. Зокрема, Федір Христенко, Сергій Льовочкін, Ренат Кузьмін, Юрій Солод, Григорій Суркіс, Вадим Рабінович. Також не голосували Тарас Козак та Віктор Медведчук.
Близькі до нульових показники голосувань в народних депутатів Антона Яценка (взяв участь в 0,6% голосувань), Сергій Ларіна (0,6%), Олександра Фельдмана (0,6%), Ігоря Абрамовича (0,9%), Степана Івахіва (0,9%). Серед інших майже не голосували Юлія Льовочкіна (1,9%), Олександр Дубінський (3,4%), Андрій Деркач (4,4%), Юрій Бойко (5,4%), Ігор Палиця (8,2%).
Лише 7 депутатів із 422 взяли участь в 100% голосувань (Максим Перебийніс, Олександр Бакумов, Олена Криворучкіна, Микола Стефанчук, Владлен Неклюдов, Максим Павлюк, Олександр Літвінов).
Серед фракці...
- Мітки:
КВУ: 40% витрат українських партій становить реклама
01-10-2021 11:59
Комітет виборців проаналізував витрати політичних партій з моменту запровадження в Україні державного фінансування їх діяльності. До уваги взято офіційні витрати партій, відображені у фінансових звітах про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Період дослідження: 2016-2020 роки.
За даними КВУ більшість коштів політичні партії витратили на пропагандистську діяльність. В середньому на власну рекламу партії спрямували 40% всіх коштів.
Частка витрат відрізняється в різних партій. Один з найвищих показників витрат на рекламу в партії «Наші». До прикладу, в річному звіті за 2018 рік партія сукупно вказала 10,2 млн. грн. витрат, із яких 10,1 млн. було витрачено на розміщення зовнішньої політичної реклами (білборди). Також значні витрати на пропагандистську діяльність має «Опозиційна платформа «За життя» (сукупно понад 80 млн. грн.). До прикладу, у річному звіті за 2019 рік партія вказала 32,3 млн. грн. витрат, із яких ...
- Мітки:
В останні півтора роки партії фактично не звітують перед НАЗК, - КВУ
01-10-2021 10:13
Внаслідок змін до законодавства політичні партії фактично перестали звітувати перед НАЗК.
Так, фінансові звіти за 2020 рік подали лише 59 партій, за І квартал 2021 року – 57 партій із загалом 365 політичних сил, зареєстрованих в Україні. При цьому серед партій, які цьогоріч подали звіт, немає жодної парламентської політичної сили.
Формально такі дії партій не порушують чинне законодавство, оскільки у квітні 2020 року народні депутати ухвалили зміни до Закону «Про політичні партії в Україні», якими надали партіям легальні механізми для неподання звітів. Зокрема, передбачено, що звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру мають бути подані після закінчення в Україні карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
З моменту ухвалення відповідних законодавчих змін політичні партії фак...
- Мітки:
Експерти КВУ про підсумки п’яти років держфінансування партій
30-09-2021 14:02
29 вересня у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася прес-конференція “Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні”. Захід відбувся за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. Думки висловлені на заході можуть не збігатись з позицією Фонду. Аналітики Комітету виборців України презентували результати опитування працівників місцевих осередків партій та аналізу фінансової звітності політичних партій за 2016-2020 роки.
Основні висновки проекту представив Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України. Він вказав, що державне фінансування партій триває вже п’ять років – з 8 жовтня 2016 року. Свого часу це нововведення мало сприяти унезалежненню політсил від олігархів та інституціоналізації партійної системи. Дослідження КВУ мало з’ясувати, наскільки це спрацювало. Було охоплено десять найрейтинговіших партій (Слуга народу, Європейська солідарність, ОПЗЖ, Батьківщина, Р...
- Мітки:
За минулий рік зареєстровано 16 нових партій, - КВУ
29-09-2021 13:02
У 2020 році в Україні було офіційно зареєстровано 16 нових політичних партій. Про це розповів голова КВУ Олексій Кошель під час презентації дослідження КВУ «Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні», що відбулася 29 вересня в Українському кризовому медіа-центрі.
Інформація згідно з відомостями щодо зареєстрованих у встановленому законом порядку політичних партій Міністерства юстиції України.
Серед партій, зареєстрованих у 2020 році:
1. «Варта (Всеукраїнський альянс регіональних і територіальних активістів)»
2. «Довіра»
3. «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ»
4. «Ідея нації»
5. «Екологічна альтернатива»
6. «Національна платформа»
7. «Добрі сусіди»
8. «Березанська громада»
9. «Команда Михайлішина»
10. «Місто...
- Мітки:
КВУ: за останні 5 років українські партії витратили понад 3 млрд. грн.
29-09-2021 11:56
Комітет виборців проаналізував витрати політичних партій з моменту запровадження в Україні державного фінансування їх діяльності. До уваги взято офіційні витрати партій, відображені у фінансових звітах про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Період дослідження: 2016-2020 роки.
Сукупно українські партії витратили за останні п’ять років понад 3 млрд. грн. Значна частина витрат – кошти, отримані партіями в рамках державного фінансування їх діяльності.
За даними КВУ офіційно найбільше коштів упродовж останніх п’яти років витратили політичні партії «Радикальна партія Олега Ляшка» і ВО «Батьківщина». За період 2016-2020 р. РПЛ було витрачено на здійснення статутної діяльності 644 млн. грн. Зокрема, партія стала лідером за витратами на парламентську виборчу кампанію 2019 року, здійснивши витрат на суму в майже 115 млн. грн. ВО «Батьківщина» впродовж п’яти років офіційно витратила 631 млн...
- Мітки: