КВУ закликає парламентську коаліцію погодити один законопроект про місцеві вибори
У Верховній Раді України зареєстровано чотири законопроекти про місцеві вибори. У зв’язку з цим КВУ закликає парламентську коаліцію погодити один законопроект про місцеві вибори.
У Верховній Раді України зареєстровано чотири законопроекти про місцеві вибори. Усі вони подані членами депутатських фракцій, що входять до коаліції. У зв’язку з цим існує велика вірогідність того, що жоден із законопроектів не набере достатньої кількості голосів. В результаті цього місцеві вибори будуть проводитися за старим законодавством, а коаліційна угода в черговий раз буде проігнорована.  Для того, щоб не допустити цього, КВУ закликає коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» визначитися з одним законопроектом про місцеві вибори, який і буде винесений на голосування на засіданні ВРУ. Як показала робота Верховної Ради, важливі рішення приймаються лише тоді, коли вони погоджені всередині коаліції до дня голо...
Зареєстровано законопроект «Про місцеві вибори», підготовлений за участю КВУ
У Верховній Раді України, 28 травня, зареєстрували законопроект «Про місцеві вибори» (№ 2831-2), до розробки якого долучились експерти Комітету виборців України. Серед ініціаторів законопроекту: А. Парубій, О. Черненко, Н. Веселова, С. Заліщук, Р. Сидорович, В. Голуб, С. Лещенко, М. Найєм, І. Климпуш-Цинцадзе, О. Лаврик, А. Вадатурський , Я. Маркевич, І. Сисоєнко, О. Сотник, П. Різаненко, О. Бойко, В. Пташник, Л. Ємець.
Зареєстровано законопроект «Про місцеві вибори», підготовлений за участю КВУ. У Верховній Раді України, 28 травня, зареєстрували законопроект «Про місцеві вибори» (№ 2831-2), до розробки якого долучились експерти Комітету виборців України. Серед ініціаторів законопроекту: А. Парубій, О. Черненко, Н. Веселова, С. Заліщук, Р. Сидорович, В. Голуб, С. Лещенко, М. Найєм, І. Климпуш-Цинцадзе, О. Лаврик, А. Вадатурський , Я. Маркевич, І. Сисоєнко, О. Сотник, П. Різаненко, О. Бойко, В. Пташник, Л. Ємець. Законопроект передбачає проведення реформи місцевої влади в Україні. Окрім відкритих списків, які заплановані Коаліційною угодою, до законопроекту внесено низку ініціатив від громадськості. Серед положень законопроекту – заборона передвиборної агітації на радіо та телебаченні, а також на носіях зовнішньої реклами...
Зміни до Закону України "Про судовий збір" не сприяють доступу осіб до суду
Серед нововведень – зміна мінімальної межі судового збору для судів всіх юрисдикцій. Після набрання чинності законом, вона складатиме 0.4 мінімальної заробітної плати (487,2 грн.). Хоча для подачі адміністративних майнових позовів мінімальний розмір судового збору і зменшиться (зараз становить 1827 грн.), він все ще залишається зависоким для більшості громадян.
У п’ятницю, 22 травня, Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору". Серед нововведень – зміна мінімальної межі судового збору для судів всіх юрисдикцій. Після набрання чинності законом, вона складатиме 0.4 мінімальної заробітної плати (487,2 грн.). Хоча для подачі адміністративних майнових позовів мінімальний розмір судового збору і зменшиться (зараз становить 1827 грн.), він все ще залишається зависоким для більшості громадян. Як показала робота громадських приймалень Комітету виборців України з питань адміністративного судочинства, висока ціна судового збору перешкоджає доступу осіб до суду і суперечить їх інтересам. Мінімальна ціна судового збору не рідко є вищою, ніж сума позову, що негативно позначається на бажанні осіб звертатись до суду.
ЗАВЕРШЕНО ПРОЕКТ «РОЗБУДОВА СПРОМОЖНОСТІ В ПРОВЕДЕННІ НАВЧАННЯ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ ТА ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ВИБОРЦІВ»
Успішно завершено реалізацію проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, що тривав з 23 квітня по 06 червня 2014 р.
Успішно завершено реалізацію проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, що тривав з 23 квітня по 06 червня 2014 р. Було підвищено обізнаність виборців щодо їх виборчих прав, виборчих процедур, механізмів реалізації та захисту виборчих прав, а також механізмів та можливостей для виборців брати участь у виборчому процесі, включно із участю у ролі члена виборчої комісії або спостерігача під час виборчої кампанії,також виборців було проінформовано про можливість отримання ними знань та навичок через систему он-лайн навчання членів виборчих комісій «Виборком», веб-сайт «Вибори в Україні» та інші ресурси.  
КВУ пропонує дозволити участь у місцевих виборах переселенцям із зони АТО
Комітет виборців України пропонує дозволити участь у місцевих виборах переселенцям із зони проведення антитерористичної операції.
Комітет виборців України пропонує дозволити участь у місцевих виборах переселенцям із зони проведення антитерористичної операції. Про це в ході прес-конференції «За яким законом обиратимуть місцеву владу. Головні ризики для виборів-2015» заявив Генеральний директор КВУ, Олексій Кошель. За його словами, необхідно прийняти разовий закон щодо проведення виборів до Донецької та Луганської обласних рад. Він також наголосив, що для переселенців у всіх областях мають бути утворені спеціальні дільниці, де вони зможуть проголосувати до Донецької та Луганської обласних рад. До прикладу, у Житомирській обл., де перебуває близько 9 тис. переселенців, варто утворити 3-4 дільниці, у Києві та Київській обл., де знаходиться більше 1...
КВУ передає досвід моніторингу виборів активістам з Туреччини
Представник Комітету виборців України, Святослав Пікуль, взяв участь в міжнародній конференції: «Прозорість на виборах", що проходила 9 травня в Туреччині.
Представник Комітету виборців України, Святослав Пікуль, взяв участь в міжнародній конференції: «Transparency in Elections», що проходила 9 травня в Туреччині. На заході розглядались теми висвітлення в медіа політитичних партій та кандидатів під час виборчих кампаній, фінансування кампаній і спостереження за виборами. Святослав Пікуль презентував досвід КВУ по моніторингу виборів для активістів організації «Oy ve Ötesi». Громадська організація «Oy ve Ötesi» (Vote and Beyond) - це об’єднання волонтерів, які вперше в Туреччині впроваджують ідею громадянського спостереження за виборами. На разі організація включає більше 40 тис. активістів і готується спостерігати за парламентськими ...
Відбулась конференція "Доступ громадян до адміністративного судочинства: проблеми та шляхи вирішення"
У п’ятницю, 15 травня 2015 р., відбулася всеукраїнська конференція Комітету виборців України: «Доступ громадян до адміністративного судочинства: проблеми та шляхи вирішення».
У п’ятницю, 15 травня 2015 р., відбулася всеукраїнська конференція Комітету виборців України: «Доступ громадян до адміністративного судочинства: проблеми та шляхи вирішення». Зі вступним словом виступив генеральний директор КВУ Олексій Кошель. Він підкреслив важливість адміністративного судочинства для громадян і розповів, що захід відбувається в рамках проекту «Правова підтримка та просвіта вразливих верств населення через мережу стаціонарних та мобільних громадських приймалень». За словами пана Кошеля «спілкування в рамках проекту з вразливими громадянами дало змогу побачити недоліки адміністративного законодавства і саме для їх вирішення КВУ розробив законопроекти, які будуть представлені під час заходу».
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10