«Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка – найменш послідовні фракції Верховної Ради VIII скликання.
Про це свідчать результати голосувань за соціальні законопроекти, що аналізувалися в рамках звіту КВУ: «Як фракції Верховної Ради VIII скликання виконують обіцянки в частині соціальної політики». Всього було враховано 49 відповідних голосувань.
Депутати «Батьківщини» голосували стабільно (60-80% «за») лише за 23 закони. У решті випадків число голосів «за» коливалося від 0 до 90%. Зокрема, вихід із коаліції в лютому 2016 року призвів до того, що «Батьківщина» не брала участі в голосування за низку соціальних законів. До прикладу, за закон №1010 щодо призначення пенсій особам, що постраждали під час Революції Гідності.
Депутати Радикальної партії Олега Ляшка були послідовними (70-90% «за») під час голосувань за 26 законів. В інших же ситуаціях кількість голосів суттєво розходилася. Так, за сім законів проголосувало менше 50% депутатів фракції. У той же час п’ять законів підтримало більше 90% депутатів. Серед іншого депутати РПЛ не підтримали закон №1368 про індексацію аліментів (10% «за»), хоч проведення індексації є однією із обіцянок фракції.
«Опозиційний блок» стабільно голосував, у інтервалі 0-20%, за 27 законів. Як правило, послідовність «Опозиційного блоку» полягала в тому, що депутати взагалі не підтримували соціальні ініціативи. Депутати цієї фракції не дали жодного голосу за 19 соціальних законів, часто пояснюючи це тим, що мають власні відповідні законопроекти.
Депутати «Самопомочі» голосували послідовно (70-90% «за») за 31 соціальний закон. Саме депутати «Самопомочі» в середньому найбільше підтримували соціальні закони. Так, за 22 закони проголосувало більше 80% депутатів фракції.
«Народний Фронт» був послідовним (70-90% «за») при голосуванні за 35 законів. Лише за один закон підтримало менше 50% депутатів і один – 0%. У той же час відразу за 23 закони проголосувало більше 80% депутатів.
Найбільш послідовними виявилися депутати Блоку Петра Порошенка. Вони стабільно, 60-80% «за», підтримували 43 соціальні закони. За жоден соціальний закон не проголосувало менше 50% фракції. Але у той же час лише за один закон віддали голос більше 80% депутатів. Рекордну підтримку, 83% «за», отримав закон щодо призначення пенсій особам, які постраждали під час Революції Гідності.