Відбулась конференція КВУ: "Здобутки та провали другої сесії: як виконується Коаліційна угода"

У четвер, 23 липня, в УНІАН відбулась прес-конференція Комітету виборців України: «Здобутки та провали другої сесії: як виконується Коаліційна угода».

Коаліція виконала за перше півріччя менше третини від обіцяних положень Коаліційної угоди. Станом на кінець другої сесії із 118 запланованих на цей час положень повністю виконано 39 положень та 13 виконано частково. Ще 54 положення на разі перебувають в процесі виконання (розроблено відповідні законопроекти). За перший та другий квартали 2015 р. коаліція зобов’язалась повністю завершити виборчу та судову реформи. Натомість, депутати виконали менше половини від обіцяного: 2 положення із 8 для виборчої реформи і 12 з 31 – для судової.

Нереалістичні терміни, прописані в Коаліційній угоді, призводять до того, що виконання обіцяних положень відбувається із значним запізненням. Положення, які мали бути виконані ще в першому кварталі, виконуються лише через кілька місяців від запланованих термінів. Особливо помітна така тенденція в сфері житлової та енергетичної політики.

Найактивніше над виконанням положень Коаліційної угоди працювали депутати «Блоку Петра Порошенка», вони стали авторами та співавторами 147 необхідних законопроектів. При цьому, народні депутати від коаліції нерідко реєструють законопроекти, які прямо суперечать положенням Коаліційної угоди.

Попри надзвичайну кількість зареєстрованих законопроектів (більше 3000), якість законодавчої роботи перебуває на надзвичайно низькому рівні. Народні депутати уникають повноцінних обговорень законопроектів, порушують норми Регламенту і все частіше приймають законопроекти відразу в першому читанні і в цілому. Для підвищення ефективності роботи парламенту та збільшення якості прийнятих законопроектів КВУ рекомендує коаліції прийняти ряд нововведень.

По-перше, передбачити, що за скороченою процедурою обговорення не можуть розглядатись законопроекти з питань національної безпеки, антикорупційної політики, внесення змін до Конституції, а також законопроекти про державний бюджет України.

По-друге, покласти на Комітет Верховної Ради  з питань Реґламенту та організації роботи Верховної Ради України зобов’язання перевіряти процедуру прийняття парламентом законів на відповідність до вимог Регламенту.

По-третє, збільшити кількість днів пленарних засідань за рахунок запровадження одного додаткового дня. Передбачити, що додатковий день пленарних засідань має проводитись в тиждень, відведений на роботу в комітетах. Окрім цього, Верховній Раді варто провести позачергові пленарні засідання протягом першого та третього тижнів серпня 2015 р.