КВУ: на проміжні вибори до Київради немає коштів

У неділю 25 січня 2015 р. в Києві (Дарницький та Шевченківський райони) відбудуться проміжні вибори до Київської міської ради.

Відповідно до чинного законодавства, проміжні вибори депутатів місцевих рад фінансуються з місцевого бюджету. Проте, в бюджеті Києва на 2014 р. ці кошти закладені не були, а бюджет на 2015 р. ще не прийнятий. Заручником такої ситуації стала Київська міська територіальна виборча комісія, яка є розпорядником коштів і відповідальна за проведення виборів. Кошти мають піти на виготовлення списків виборців, запрошень на вибори, на створення та розвозку бюлетенів, а також на заробітну плату членам виборчих комісій.

Без наявності даних коштів провести вибори неможливо.

Щоб вийти з такої ситуації і отримати кошти Київська міська територіальна виборча комісія працюватиме в борг. Місцева влада надала гарантійний лист, що кошти на погашення боргу знайдуться і він буде виплачений. У минулому вже були подібні випадки. Зокрема, у такий спосіб фінансувались позачергові вибори мера та Київради 25 травня 2014 р. Проте, заборгованість по даним виборам досі не погашена.

Київська теркомісія також буде зобов’язана повернути невитрачені під час виборів кошти. Це необхідно зробити не пізніше як через тиждень після офіційного оприлюднення результатів виборів. Результати мають бути оголошені до 30 січня включно. Існує ймовірність, що за такий короткий проміжок часу кошти на рахунок комісії так і не надійдуть.

Надалі для ефективної роботи виборчих комісій механізм фінансування проміжних виборів має бути змінений.