КВУ: частина військових не зможе проголосувати

Військовослужбовці, які знаходяться в зоні антитерористичної операції не зможуть проголосувати на виборах.

Незважаючи на очікування громадськості, Верховна Рада так і не внесла змін до виборчого законодавства, які б дозволили військовим із зони АТО проголосувати на позачергових виборах. На розгляд ВР було винесено проекти Д. Жванії та Л. Ємця. Проект Жванії стосувався не лише військових, але й питань охорони дільниць на Донбасі, погашення невикористаних бюлетенів та проведення повторних виборів у тих округах, де вони не відбудуться. Натомість, проект Закону Л. Ємця стосувався лише можливості військовослужбовців із зони АТО проголосувати на виборах.

Відповідно до даного проекту, учасники АТО могли проголосувати, використовуючи військовий квиток. Це дало б змогу військовослужбовцям голосувати за місцем свого перебування (у районах тимчасового розташування військових частин, базових таборів та блокпостів). Таким чином, вони були б прирівняні у правах до солдатів строкової служби, які можуть голосувати за військовими квитками.

Проте, жоден із законопроектів навіть не був включений до порядку денного. Без цих змін тисячі військовослужбовців не зможуть реалізувати свого виборчого права. Комітет виборців України наголошує на тому, що виборче законодавство потребує суттєвого оновлення.