Комітет виборців України реалізовує проект «Покращення процедур і підвищення обізнаності щодо виборчих спорів в Україні» за підтримки Ради Європи.
Серед основних проблем виборчих спорів в Україні – недостатнє правове врегулювання системи та непрозорість вирішення спорів комісіями. Система розгляду виборчих спорів в Україні надто складна. Більшість виборців, членів комісій та кандидатів у депутати не знають як правильно подавати скарги і куди їм варто звертатись. У законодавстві не розроблена форма подання скарги, натомість, встановлено лише рекомендації стосовно того як вона має виглядати.
Таким чином, мета даного проекту – покращення ефективності процедури оскарження в Україні. Насамперед, це стосується інформування максимально широкого кола виборчих суб’єктів щодо того як правильно оскаржити певне рішення чи дію. У межах даного проекту також будуть проаналізовані основні недоліки законодавства в теорії (аналіз самого законодавства) та на практиці (в процесі моніторингу виборчих скарг) і наведені пропозиції щодо їх усунення.
Проект передбачає:
• публікацію двох вебінарів: одного для громадських спостерігачів, іншого – для виборців;
• розробку прикладу форми скарги, в якій розписано до яких органів можна скаржитись, коли це варто зробити, хто може подавати скарги і яким чином це варто надсилати. Для зрозумілості викладу, у даній формі наявні зразки того, як виглядає правильно оформлена скарга;
• проінформування про наявність даної форми громадських спостерігачів, членів комісій, політичних партій, кандидатів та виборців;
• спостереження за процесом оскарження виборчих порушень на різних рівнях.
Планується публікація попереднього та фінального звітів з результатами спостереження та аналізу системи вирішення виборчих спорів із рекомендаціями щодо поліпшення цієї процедури в майбутньому.
Ознайомитись із вебінарами можна за посиланням: http://goo.gl/nBT21m
Проект виконується Всеукраїнською громадською організацією “Комітет виборців України” у співпраці та за фінансової підтримки Ради Європи. Зміст даної публикації є предметом виключної відповідальності Комітету виборців України і не відображає точку зору Ради Європи.