15 березня в ході прес-конференції "Як проходить люстрація на Одещині: проблеми та шляхи вирішення" представники Одеського КВУ розповіли про хід люстрації в області.
Станом на середину лютого 2016 року в Україні було люстровано 878 осіб. "Очевидно, що це не та цифра, яку очікувала громадськість" - заявив під час заходу керівник Одеського КВУ Анатолій Бойко.
На разі серйозною проблемою є ухилення від процесу люстрації. Чи не найпопулярнішим способом уникнути люстрації є прийняття судових ухвал, які забороняють звільняти чиновників або ж визнають їх такими, що не підлягають люстрації.
Тому і не дивно, що досі триває робота над покращенням законодавства у сфері люстрації. Так, у Верховній Раді України зареєстровано відразу кілька законопроектів щодо внесення змін до Закону «Про очищення влади». Зокрема, проект закону №2695 передбачає доволі грунтовні нововведення, що стосуються сфери застосування закону, посад, щодо яких здійснюється люстрація, критеріїв очищення влади, механізму проведення перевірок, а також державного органу, відповідального за проведення перевірок. Як приклад недолугості законодавства варто згадати такий критерій люстрації як невідповідність відомостей щодо наявності майна доходам, отриманим із законних джерел. Фактично для люстрації особи треба довести, що майно було набуте саме під час перебування особи на службовій посаді, що майже нереально.
Анатолій Бойко підкреслив, що для вирішення проблем із ходом люстрації варто: по-перше, внести зміни в законодавство; по-друге, забезпечити їх виконання; по-третє, повернути люстрацію у фокус громадської уваги для того, щоб ускладнити можливості для чиновників уникнути люстрації.