Із прийняттям Закону «Про місцеві вибори» територіальні виборчі комісії по-новому встановлюватимуть результати голосування. Комітет виборців України змоделював, як буде проходити цей процес і які проблеми варто очікувати. У якості даних для моделювання було взято результати виборів до Київради 2014 року.
Відповідно до нового Закону, місцеві організації партій, що подалали 5-ти% бар’єр отримують певну кількість депутатських мандатів. Чи отримає кандидат цей мандат залежить від його місця у виборчому списку партії. Рейтинг кандидатів в списку складається на основі відсотків голосів, які вони набрали на округах. Якщо відсотки однакові, то береться кількість голосів, поданих за кандидата по округу. Проте, у Законі не вказано, чи до уваги беруться лише цілі частини відсотків, чи також дробові.
Як показало моделювання КВУ від цього залежатиме, які саме кандидати отримають мандати. У трьох різних випадках складання списку кандидатів (за цілими, цілими та десятими, цілими і сотими), обраними ставали різні особи.Така ситуація створює передумови для маніпуляцій з боку членів ТВК, які можуть упереджено рахувати голоси. Не виключено, що одні комісії врахують лише цілі частини відсотків при складанні виборчого списку партії, а інші також дробові. Формально ТВК діятимуть в рамках Закону, проте це може поставити під сумнів результати виборів і призвести до скарг з боку кандидатів.
Саме тому Верховній Раді варто внести зміни до Закону «Про місцеві вибори», в яких чітко зазначити, за яким принципом проходить складання виборчого списку партії при встановленні результатів виборів.