2 липня в Луцьку обговорили можливі зміни до законодавства про місцеві вибори.
Організатором заходу виступило Волинське віддлення КВУ і Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
У обговоренні взяли участь 30 експертів, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.
Як повідомив голова правління Волинського віддлення КВУ Юрій Кресак, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.
Юрій Кресак, презентував дані загальнонаціонального експертного опитування, в якому взяло участь понад 500 фахівців. Зокрема, він зазначив: «Основними вимогами до нового Закону про місцеві вибори лишається реалістичність та зрозумілість закону про вибори для самих виборців. Основним завданням нового Закону має стати мінімізація виборчої політичної корупції. При цьому, Юрій Кресак зазначив, що наразі законопроект № 2831-3, про місцеві вибори проголосований у першому читанні, не здатен кардинально реформувати систему, однак є кращим, ніж попереднє виборче законодавство. Юрій Кресак наголосив на тому, що новий Закон активно обговорюється в ширких колах громадськості, уже подано понад 1776 поправок до профільного комітету Верховної Ради.»
Місцеві експерти також долучилися до дискусії.
Зокрема, Валентин Малиновський, доктор політичних наук, вчений секретар Волинського регіонального наукового центру Української академії наук з державного управління, регіональний представник та член ради Інституту аналізу політики та стратегій, наголосив: «Логічно було б провести спочатку територіальну реформу, а потім проводити вибори, однак в українських реаліях усе відбувається інакше. Тому виборець буде вкотре орієнтуватися на особистості, хоча політичні партії навряд чи повністю впораються з «чистотою процесу» складання списків кандидатів...».
Петро Гоцалюк, голова правління обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» відзначив: «Оскільки закон проголосовано у першому читанні, правки можуть стосуватися лише покращенню процедурних моментів. Також непокоїть затягування в часі із прийняттям цього закону. В прийнятому за осонову тексті передбачені певні процедури, які слід готувати у липні.