Хмельницьке та Чернівецьке відділення КВУ провели семінар щодо участі громадян в місцевому самоврядуванні

19-20 травня 2016 року (в м. Кам’янці-Подільському) Хмельницький обласний осередок ВГО «Комітет виборців України» спільно з Чернівецькою обласною громадською організацією «Комітет виборців» провели дводеннй навчальнй семінар для депутатів місцевих рад, голів, членів виконкомів, працівників апарату рад, представників громадських організацій з Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького, Шепетівського районів, які проводять діяльність на рівні свого району/об’єднаної територіальної громади щодо участі громадян в місцевому самоврядуванні.

Захід проходив у конференц-залі готелю «7 днів». Після вітального слова голови Хмельницької організації КВУ Ю.Ануфрієва та заступника голови ЧОГО «Комітет виборців», керівника проекту Ігора Баб’юка, знайомства учасників, в ході сесії «Реформа з децентралізації влади – нові можливості для громадян та виклики для місцевого самоврядування» 19 травня учасники семінару обговорили такі питання:

- загальні принципи участі громадян в місцевому самоврядуванні;

Тарас Халавка, магістр державного управління, магістр економіки, експерт ЧОГО «Комітет виборців»

- нормативно-правове регулювання участі громадян в діяльності органів місцевого самоврядування – Ольга Чепель, кандидат юридичних наук, експерт ЧОГО «Комітет виборців»

На сесії «Інструменти громадської участі в об’єднаних територіальних громадах» 20 травня учасники семінару обговорили питання:

- форм реалізації права на участь в управлінні місцевими справами у об’єднаній територіальній громаді;

- нетрадиційних способів участі громадян у визначенні змісту політики органів місцевого самоврядування

Ігор Баб’юк, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців», керівник проекту та Ольга Чепель, кандидат юридичних наук, експерт ЧОГО «Комітет виборців»

- додаткових інструментів взаємодії місцевої влади і громади

Олександр Рибщун, кандидат соціологічних наук, експерт Хмельницького ОО КВУ

Питання, запропоновані організаторами до обговорення, викликали жвавий інтерес серед учасників семінару, а в окремих моментах виявилися настільки своєчасними, що дали змогу в ході семінару деяких головам сільських рад вирішити назрілі проблемні питання господарської діяльності. Тому фахові консультації Ольги Чепель були для них більш ніж доречними і допомогли юридично грамотно підійти до їх розв’язання в рамках діючого законодавства. Вільна та доброзичлива атмосфера спілкування між експертами та учасниками семінару вивела учасників семінару на позитивну дискусію в ході якої майже кожен з присутніх міг задати питання, які його цікавили та отримати кваліфіковану відповідь.

У ході заходу учасники обговорили нагальні питання децентралізації, її перші результати, висловили пропозиції щодо вдосконалення реформи територіальної організації та системи місцевого самоврядування.

По закінченню семінару були підведені підсумки в яких активну участь взяв голова Кам’янець-Подільської районної ради Борис Бец. Він подякував організаторам семінару та висловив впевненість у подальшій плідній співпраці органів влади з громадськістю.

Захід відбувся в рамках проекту «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян» (за підтримки Національного Фонду підтримки демократії).