Мешканець Рівненщини в суді довів неправоту державного інспектора сільського господарства

Жінка розповіла, що починаючи з 2011 року, на ім’я її чоловіка почали неодноразово надходити акти перевірки дотримання земельного законодавства, акти обстеження земельної ділянки, приписи, в яких йшлося про самовільне захоплення землі. І так тривало аж до 2013 року (навіть під час розгляду справи в суді інспектор продовжував надсилати акти та приписи). Найцікавіше те, що при складанні цих актів Олександр Лисак ніколи присутнім не був. Інспектор завжди складав їх за участю одних і тих же «дійових» осіб: землевпорядника та бухгалтера сільради, а матеріали адмінсправи (протокол і постанову) надсилав громадянину після її розгляду. Досудові оскарження таких дій інспектора, які використовували Лисаки, зупиняли його лише на короткий проміжок часу.

4 грудня 2012 року представник Державної інспекції сільського господарства вкотре склав протокол про адмінправопорушення на Олександра Лисака. А наступного дня на підставі статті 53-1 КУпАП виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності та наклав штраф у розмірі 680,00 грн.

Проаналізувавши надані документи та матеріали адміністративної справи юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак виявила вагомі підстави для того, щоб визнати таку постанову протиправною і скасувати її.

«Державний інспектор при вирішенні справи не врахував усі обставини справи, – розповідає Мирослава Примак. – Також він допустив суттєві порушення як процесу проведення перевірки на предмет дотримання земельного законодавства, так і процесу розгляду адміністративної справи, що призвело до протиправного винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на громадянина Лисака».

Таким чином, представник Державної інспекції сільського господарства всупереч статті 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення при розгляді справи не з’ясував, чи було вчинено адмінправопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також не з’ясував інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Отже, інспектор виніс постанову, якою застосував штраф до громадянина Лисака, за відсутності складу правопорушення, передбаченого статтею 53-1 КУпАП. Крім того, представник інспекції, виносячи постанову, не надав можливості давати пояснення, подавати докази відсутності з його сторони дій, що свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки. Такими діями інспектор порушив вимоги статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи всі ці обставини, юрист Мирослава Примак допомогла пану Лисаку скласти всі необхідні документи до суду, які були подані всередині грудня 2012 року. Впродовж майже півроку сторона відповідача всіляко намагалася затягнути процес розгляду цієї справи.

Однак 15 травня 2013 року Рівненський районний суд таки прийняв рішення, яким визнав протиправною та скасував постанову про накладення на громадянина Лисака адміністративного стягнення. Таким чином, наполегливість і вчасне звернення до фахівців допомогли чоловіку захистити свої права й уникнути неправомірного адмінстягнення.

 

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ