Україна отримала історичний шанс проведення швидких і ефективних реформ у всіх галузях державної політики. Виборча реформа, щодо якої вже понад 10 років ведеться дискусія в суспільстві – не виняток. Про це заявили представники профільних громадських організацій на прес-конференції «Антикризові заходи заради чесних виборів. Вимоги громадськості», що відбулася 13 березня у Києві.
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська наголосила на важливості проведення легітимних виборів Президента 25 травня цього року: «Вибори Президента України стануть випробуванням для громадян і держави на спроможність провести чесну та демократичну кампанію в умовах геополітичного тиску з боку РФ та присутності окупаційних військ на нашій території. Ми не виключаємо спроб свідомої делегітимізації процесу через політичні провокації і саботаж на місцях. Вище перераховані ризики можна подолати шляхом підписання політичної угоди про вільну конкуренцію та законослухняність між суб’єктами виборчого процесу, прозорість кампанії на всіх етапах її організації, належної та якісної роботи правоохоронної і судової системи, тотальному громадському контролю».
Директор з розвитку МГО «Інтерньюз-Україна» Євген Радченко окремо зупинився на необхідності змін до законодавства про місцеві вибори, яке за всіма оцінками, не дозволяє чесно провести вибори мерів 25 травня, у тому числі й у Києві. «Окремо наголошуємо на необхідності запровадження другого туру для виборів міських голів. Таке положення неодноразово обговорювалося і схвально оцінюється експертами. Вважаємо, що другий тур місцевих виборів може бути проведений одночасно з другим туром президентських виборів, що значно скоротить видатки з Державного бюджету», - заявив Радченко.
Окремо було обговорено ситуацію з виборами в окупованих територіях. Генеральний директор Комітету виборців України Олександр Черненко заявив: «Сьогодні очевидно, що організувати повноцінний виборчий процес в АР Крим та Севастополі, в умовах саботажу з боку представників місцевої влади та присутності там іноземних військових формувань, досить проблематично. Разом з тим Держава Україна зобов’язана забезпечити дотримання виборчих прав тих громадян, які висловлять бажання цим правом скористатися». Також Черненко розказав про можливі шляхи забезпечення реалізації виборчого права на окупованих територіях, виходячи з міжнародного досвіду.
Детальніше:
Юрій Хорунжий,
прес-секретар ОПОРИ
063 616 04 81