Надання правових он-лайн консультацій в Україні потребує подальшого розвитку

Участь в заході прийняло близько 55 учасників — учасники мережі Центрів правової інформації та консультацій МФ “Відродження” та представники інших неурядових організацій з різних регіонів України, працівники бібліотечної сфери з Одеської та Херсонської областей, а також практично всі суб'єкти надання правової допомоги в Одеській області (адвокати, представники юридичних клінік, КУ Одеської міської ради “Правова допомога”, органів юстиції).  

Основою для обговорення на “круглому столі” став спільний досвід надання правової он-лайн допомоги фахівцями Центрів правової інформації та консультацій МФ “Відродження” з міст Херсона, Одеси, Львова, Рівного та Ковеля. Апробація надання правових он-лайн консультацій та правового чату відбувалася з використанням ресурсів  спеціалізованого порталу “Правовий простір” http://legalspace.org. Керівник ініціативи Наталя Бімбірайте з Херсонського обласного фонду Милосердя і здоров'я разом з іншими представниками команди “Правового простору” презентувала досвід та результати такого проекту, а також наявні можливості он-лайн інструментів порталу. Безперечно, специфічна форма надання правової інформації та консультацій впливає на роботу юриста, котрий повинен пристосуватися до нових умов. Про такі особливості роботи юристів в ході надання правової он-лайн допомоги розповіли Зоряна Христина зі Львова та Наталя Козаренко з Херсона. Активне обговорення викликала тема залучення бібліотечних установ для впровадження правової допомоги через застосування можливостей Інтернет, котру презентувала керівник Волинської обласної громадської організації “Центр правової допомоги” Олена Матвійчук. Працівники бібліотечної системи, котрих на заході було 15, розповіли про власний досвід надання такої допомоги, і головне — підтвердили значний запит читачів на такі послуги та свою готовність розвивати правове он-лайн консультування.

Незважаючи на активне впровадження Інтернет технологій в усі сфери сьогоднішнього життя, питання доступності правової допомоги он-лайн залишаються надзвичайно актуальними. Як зробити доступнішими правові он-лайн консульації для жителів села, поділилася Ольга Настіна, представник Білоцерківської міської громадської організації “Правова єдність”. Зі своїми пропозиціями щодо залучення незрячих юристів до надання правової он-лайн допомоги та її адаптації для незрячих клієнтів виступив представник Асоціації незрячих юристів Тимур Латипов.  Безперечно, дуже цінним є досвід колег з США та Європи, які протягом останніх десятиліть змогли сформувати стійку культуру надання правової допомоги населенню та органічно вписати в неї сучасні методи і технології. Основні моменти зарубіжного досвіду надання правової он-лайн допомоги, які доцільно впроваджувати в Україні, висвітлив заступник голови Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” Ігор Бринош.

Після предметних жвавих обговорень, “круглий стіл” закінчився одностайним підтвердженням необхідності подальшого розвитку надання правових он-лайн послуг, їх стандартизацію та включення до загальної системи надання безоплатної правової допомоги в Україні.  Адже динамічний розвиток і вплив IT-технологій на наше життя висуває до надання безоплатної правової допомоги в Україні нові вимоги, так само як і дає нові можливості. І для того, щоб  відповідати запитам своїх потенційних клієнтів і бути до них ближче, необхідно прагнути за рахунок Інтернет-технологій розширити види та способи надання безоплатної правової допомоги.

Круглий стіл організований Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” спільно з іншими учасниками мережі Центрів правової інформації та консультацій Міжнародного фонду “Відродження”, з метою впровадження в Україні он-лайн інструментів в сфері надання безоплатної правової допомоги.

Прес-служба

Одеської обласної організації
 ВГО "Комітет виборців України"

Захід відбувся за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродженя”, в рамках ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”.