Комітет виборців України зафіксував у ряді областей випадки непрямого підкупу виборців. Так, у Хмельницькій, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях жителям роздавали продуктові набори. У переважній більшості випадків роздача проходила від імені благодійних фондів потенційних кандидатів.
За сприяння благодійного фонду «Святого Володимира» Олега Лукашука, ймовірного кандидата на посаду мера Хмельницького, жителям роздавали продуктові набори прямо посеред міста в одному із комунальних приміщень. У Дніпропетровську благодійний фонд «Українська перспектива», який пов’язують із Олександром Вілкулом влаштував для жителів міста продуктову ярмарку. Для того, щоб отримати продукти із привезених вантажівок, мешканці мали спочатку отримати відповідний талон в обмін на свій голос на місцевих виборах. У Кіровограді мешканцям роздавали продуктові пайки від імені благодійного фонду потенційного кандидата в мери міста Андрій Табалова. На пакетах з продуктами було розміщено напис – «З теплом та добром. Благодійний фонд Табалова».
У роздачі продуктових наборів також були помічені місцеві організації політичних партій. Зокрема, у місті Шепетівка Хмельницької області політична партія «Сила громад» роздавала громадянам продовольчі набори в обмін на їх паспортні дані. У Хмельницькій області також було зафіксовано випадки роздачі пакунків з продуктами від імені ВО «Батьківщина». Політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» анонсувала роздачу продуктових наборів у Рівному.
З огляду на можливість масштабного використання підкупу громадян на місцевих виборах, КВУ рекомендує Верховній Раді України невідкладно прийняти зміни до чинного законодавства, що спрямовані на вирішення цієї проблеми. Зокрема, уточнити поняття підкупу виборців, що має унеможливити його використання через благодійні фонди та громадські організації, назви яких співзвучні із політичними партіями та іншими суб’єктами виборчого процесу.
Повний текст звіту за посиланням