79 народних депутатів майже не голосували в червні, пропустивши 90% голосувань. Із них 12 – не проголосували жодного разу за місяць.
Нульові показники голосувань в Євгена Мураєва, Дениса Омельяновича, Дмитра Яроша, Вадима Кривохатька, Костянтина Жеваго, Тетяни Донець і Наталії Кацер-Бучковської. За даними веб-сайту ВР офіційно вони пропустили голосування з невідомих причин, тобто, не через хворобу чи відрядження.
Жодного разу в червні не проголосували депутати-втікачі: Євген Бакулін, Сергій Клюєв та Олександр Онищенко. Не голосували також В’ячеслав Константіновський, який заявив про складання депутатських повноважень і Надія Савченко, яку утримують під вартою.
Частина депутатів проголосували лише кілька разів за місяць. Серед них є низка відомих прізвищ. Зокрема, Михайо Добкін та Дмитро Добкін проголосували по 1 разу за місяць, Вадим Рабінович – 2 рази, Юлія Льовочкіна – 12, Сергій Ківалов та Андрій Білецький – по 15, Ярослав Дубневич – 20, Сергій Льовочкін – 22, Сергій Тарута – 25, Наталія Королевська – 42.
Найнижчі показники голосувань в групи «Відродження» та фракції «Опозиційний блок». Так, 14 депутатів «Відродження» пропустили 90% голосувань Ради в червні. Також майже не голосували 18 депутатів «Опозиційного блоку».
«У порівнянні з травнем кількість депутатів, які не голосують, дещо зросла: із 71 до 79. Фактично кожен п’ятий народний депутат на разі ігнорує участь в голосуваннях Ради. Окремі політики не голосують в Раді місяцями. Так, Дмитро Ярош в 2018 році ще жодного разу не натискав кнопку. Крім того, в парламенті не голосують окремі політичні сили. У червні близько половини депутатів «Відродження» (56%) та «Опозиційного блоку» (42%) майже не натискали кнопки. Попри це у червні було прийнято кілька важливих законів. Зокрема, закони про національну безпеку, про валюту, про дипломатичну службу, а також щодо запуску Антикорупційного суду», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Всього в червні відбулося дванадцять пленарних засідань ВР, на яких було проведено 531 голосування.