У тренінгу взяли участь представники усіх областей України - майбутні тренери громадських організацій, що будуть моніторити процес люстрації та проводити інформаційну кампанію.
Генеральний директор КВУ Олексій Кошель привітав учасників заходу і коротко окреслив план роботи на сьогодні. Гендиректор КВУ підкреслив, що без проведення люстрації не може бути успішною жодна запланована реформа.Олексій Кошель також підкреслив, що тема люстрації в Україні є незрозумілою не лише для пересічних громадян, але й для політиків.
Ірина Кравченко, начальник відділу Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", підкреслила, що зараз вкрай важливо донести до людей інформацію про те, як відбувається люстрація. Суспільство на разі недостатньо проінформовано про функції Мін'юстру та інших органів влади, які займаються люстрацією. Пані Кравченко також вказала на те, що в Україні дуже м'яка модель люстрації і тому повноваження Мін'юсту в цьому напрямку обмежені.
Наталія Линник, заступник гендиректор КВУ, представила проект "Розбудова спроможності громадських організацій для здійснення моніторингу процесів перевірки та люстрації та інформаційно-просвітницька кампанія з питань перевірки та люстрації державних службовців та суддів", в рамках якого проходить захід. Вона також розповіла про тренінги, які будуть проводитись для громадських організацій, що будуть моніторити процес люстрації та вести інформаційну кампанію на люстраційну тематику.
Маркіян Галабала, заступник Голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, зауважив на тому, що люстрацію суддів на разі регулюють відразу два закони і судді скористались цією двозначністю на свою користь.
Олександра Дрік, ГО "Громадський люстраційний комітет", підкреслила, що станом на сьогодні в люстрації незацікавлений ніхто з вищого керівництва держави. Вона також розповіла про успішні випадки люстрації і вказала, що деякі особи намагались уникнути люстрації, використовуючи статус учасника АТО.
Пані Дрік також презентувала люстраційний реєстр осіб, до якого потрапили не лише особи, щодо яких вже було проведено люстрацію, але й особи, які підлягають люстрації відповідно до встановлених законом критерії.
Учасники тренінгу також ознайомились із передумови люстрації в Україні - міжнародним досвідом та сприйняття люстрації громадянами, практичним застосуванням механізму люстрації, передбачені Законом України «Про очищення влади, успішними прикладами перевірки на критерії відповідності вимогам, які проводять органи держаної влади, методами просування діяльності громадських організацій у сфері люстрації у ЗМІ та соціальних мережах, тощо.