Сьогодні у лікарнях знаходиться 19 тисяч британців. Медики побоюються, що найближчі кілька днів хворих у лікарнях стане ще більше.
Національна служба охорони здоров’я (NHS) Великої Британії просить уряд відкласти на місяць перехідний період і не виходити остаточно з ЄС з 1 січня 2021 року, повідомляє The Guardian.
У NHS зазначають, що стикнулися з дуже складною ситуацією через поширення нового штаму коронавірусу. На сьогодні кількість людей у лікарнях вже сягнула 19 тисяч, що майже дорівнює тій кількості, яка була під час першої хвилі хвороби. Водночас щодня хворих стає все більше і більше. Медики побоюються, що найближчі кілька днів хворих у лікарнях стане ще більше.
Новий штам активно поширюється на південному сході країни. Через це медики занепокоєні, що через жорсткий вихід країни з ЄС, серед громадян виникне паніка у супермаркетах та магазинах, а багато британців будуть намагатися виїхати або в’їхати до ЄС, що призведе до заторів на дорогах. У зв’язку з цим машини швидкої допомоги не зможуть вчасно транспортувати пацієнтів.
Крім того, науковці з університетів Шеффілда, Оксфорда та Мічигану провели дослідження, згідно з яким, нові правила міграції, які почнуться діяти після брекзиту, матимуть вплив на систему охорони здоров’я.
В уряді Великої Британії заявили, що планують ще на 50 тисяч збільшити кількість медичного персоналу, а до 2023-2024 збільшити фінансування галузі до 34 млрд фунтів стергінгів.
Нагадаємо, понад 20 країн ввели обмеження на авіасполучення після того, як у Великобританії, Нідерландах, Данії, Австралії, ПАР, Італії виявили новий штам коронавірусу, який на 70% більше заразний за попередній.
В умовах поширення нового штаму коронавірусу міністерство охорони здоров'я (МОЗ) рекомендує українцям утриматись від поїздок до Великої Британії і до інших країн, де нещодавно виявили новий штам коронавірусу.
19 грудня прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив про виявлення нового, більш заразного штаму COVID-19 на південному сході Англії.
За словами Джонсона, новий штам може бути на 70% заразнішим і швидше передаватися, але наразі немає доказів того, що він викликає більш тяжкий перебіг захворювання чи збільшує смертність.