Експерти КВУ проаналізували законодавчі напрацювання новообраних народних депутатів серед так званих «нових облич». Під час аналізу виявилося, що досить часто новообрані депутати ставали авторами законопроектів, які не мали жодного відношення до їх освіти, попередньої професійної діяльності чи роботи у профільних комітетах Ради.
Так, український спортсмен Жан Беленюк є співавтором проекту закону щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України (в частині особливостей зарахування акцизного податку) та змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосуються особливостей дорожнього руху автомобілів швидкої допомоги та поліції. При цьому Ж. Беленюк є членом є Комітету ВР з питань молоді і спорту.
Скандально відомий Євген Брагар, хоч і є членом Комітету з питань свободи слова, не подав жодного проекту закону на цю тематику. Усі 10 законопроектів депутата стосуються інших питань. Зокрема, він запропонував внести зміни до Закону про протимінну діяльність та зареєстрував законопроекти щодо змін до Податкового кодексу.
Відомий ресторатор Микола Тищенко став співавтором законопроектів щодо пенсійного забезпечення громадян, внесення змін до Земельного кодексу та особливостей державної політики на тимчасово окупованих територіях.
У минулому весільний фотограф Сергій Штепа ініціював зміни до Закону «Про оперативно-розшукову діяльність» в частині діяльності Державної прикордонної служби України. Також він запропонував низку змін до Податкового, Митного та Кримінального кодексу. При цьому депутат є членом Комітету з цифрової трансформації.
Актор 95 кварталу Юрій Корявченков запропонував зміни до Податкового кодексу щодо ліквідації корупційних схем в будівельній сфері та став співавтором нового Закону про столицю. Крім цього депутат ініціював низку законопроектів у сфері охорони здоров'я.
Святослав Юраш, один з ініціаторів створення МФО «Цінності. Гідності. Родина», став співавтором проекту закону про внутрішній водний транспорт, ініціював зміни до Податкового кодексу щодо розвитку малого бізнесу та щодо спрощення роботи ФОПів, став автором Закону про самоврядування медичних професій та щодо діяльності профспілок.
Колишній журналіст Максим Бужанський запропонував зміни до закону «Про освіту» щодо відповідності тестів ЗНО освітнім програмам, зареєстрував проект закону про скасування Закону про люстрацію, запропонував зміни до Закону про облік природного газу, щодо навчання державною мовою в закладах освіти та про «запобігання героїзації військових злочинців та легалізації нацизму».
«Ми припускаємо, що низка нових облич часто лише ставлять свої підписи під законопроектами авторства інших народних депутатів. Однак є нелогічним і неприйнятним, коли депутат стає співавтором законопроекту, не читаючи та не розуміючи його суті. Не маючи відповідної освіти, фахового досвіду та досвіду роботи у профільному комітеті навряд чи такі депутати можуть якісно долучитися до розробки законопроекту. Фактично зараз в Раді сформувалася категорія «парламентських геніїв», які, якщо оцінювати їх законопроекту роботу, однаково добре розуміються як в питаннях фінансової політики, так і в тонкощах ведення протимінної діяльності чи специфіки роботи водного транспорту», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.