Депутати Кузнецовська знову хочуть позбутись мера міста
Зокрема, в рішенні зазначено: «Відповідно до ч. 2, 3 ст. 42, ч. 2, 3 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з тим, що міський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, порушує закони України, враховуючи висновки постійних депутатських комісій, керуючись п. 16 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кузнецовська міська рада» вирішила: 1. Достроково припинити повноваження Кузнецовського міського голови Сергія Івановича Анощенка».

В яких саме порушеннях звинувачують міського голову Кузнецовська?

Ось перелік із пояснювальної записки до рішення міськради:

1. Міський голова після звільнення заступника з питань діяльності виконавчих органів ради Петрика Л.М. та керуючого справами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Гузій Н.С., безпідставно не подавав міській раді на затвердження нові кандидатури чим порушив статтю 93 Регламенту Кузнецовської міської ради VI скликання та фактично паралізував діяльність виконавчих органів ради, якими керували відповідні заступники. В зв’язку з цим мешканці міста не можуть отримати вчасно довідки, документи, послуги тощо.

2. У зв’язку з тим, що міський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, а саме: проведення неправомочних засідань виконавчого комітету Кузнецовської міської ради 23.03.2012 року, 03.05.2012 року, 23.05.2012 року, 12.09.2012 року, не формування виконавчого комітету Кузнецовської міської ради шостого скликання.

3. Не проведення сесій міської ради на вимогу депутатів міської ради від 23.04.2012 року, 27.04.2012 року, 21.05.2012 року, 25.05.2012 року, не проведення чергових сесій.

4. Перешкоджання депутатам міської ради у виконанні своїх повноважень (в чому виражені перешкоджання не сказано - ред.).

5. Не розміщення проектів рішень ради на офіційному веб-сайті ради (власне мер особисто не має обов’язку розміщувати - за це відповідає окремий чиновник - ред.).

6. Не надання вчасно відповідей на депутатські звернення.

7. Порушення прав і свобод громадян та законів України (посилання на постанову адміністративного апеляційного суду, якої немає в Єдиному реєстрі судових рішень, а тому не зрозуміло про що саме йдеться - ред.)

Історія попередніх «імпічментів»

Кузнецовські депутати уже втретє голосують за дострокове припинення повноважень міського голови. Востаннє це відбувалось наприкінці травня 2012 року. Тоді Прокурор Кузнецовська опротестував рішення міської ради №401 від 18.05.2012 року «Про дострокове припинення повноважень міського голови Кузнецовська».

Крім того, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду визнано незаконними дії секретаря Кузнецовської міської ради Ігоря Куца щодо скликання 18 травня 2012 року 21 позачергової сесії Кузнецовської міської ради шостого скликання. А Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Рівненського окружного адміністративного суду.

Всього у Кузнецовській міськраді 34 обранця (разом з міським головою). 25 - фракція «Батьківщина», 3 - фракція «Свобода», 3 - фракція Партії регіонів та по одному депутату від УДАРу та від «Сильної України» Тігіпка, яка злилась із Партією регіонів.

Недовіру міському голові висловили опозиціонери.

Портал «Четверта влада» намагався дізнатись про реакцію мера, якого не пускають у власний кабінет. Однак у приймальні повідомили, що міського голови немає і не відомо коли буде. Ми запитали, чи відомо, якими будуть подальші кроки Сергія Анощенка. На що у приймальні сказали, що не знають точно, але скоріш за все він не погодиться з таким рішенням і буде звертатись до суду.

На мобільний Сергій Анощенко також не відповідає.

Як повідомляє портал OGO.UA, Сергій Анощенко оскаржив рішення ради в прокуратуру.

Портал «Четверта влада» спробує пізніше зв’язатися із міським головою Кузнецовська.

Наскільки правомірне рішення міськради

Прокоментувати ситуацію ми попросили виконавчого директора РОГО «Комітет виборців України», адвоката Миколу Глотова.

  • Як видно із тексту рішення, підставою його прийняття стали ч. 2 і ч. 3 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - розповідає адвокат. - Ці норми передбачають, що повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
  • На моє переконання всі зазначені факти (порушення Конституції чи ін., не забезпечення здійснення наданих повноважень) повинні бути підтверджені. І лише за наявності підтверджених фактів, наприклад, встановлених судовими рішеннями, місцева рада може голосувати за припинення повноважень. При цьому таке голосування повинно проводитись в особливий спосіб, а саме: шляхом таємного голосування. Прийняте рішення в такому випадку може вважатися дійсним, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини депутатів від загального складу відповідної ради.

     

    Разом з тим рішення не приймається саме по собі, а повинно буту обґрунтоване певними доказами. Тобто, як я вказував попередньо, підтверджуватися, наприклад, рішеннями судів.

  • Думаю, що у згаданій ситуації є кілька варіантів розвитку подій, - продовжує адвокат. - Перший, згідно ч. 4 ст. 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення міської ради в п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Якщо це буде зроблено, то рада зобов’язана буде у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилить зауваження міського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, то воно набере чинності.

     

    Водночас після набрання чинності таким рішенням його міський голова може оскаржити до суду.

    Другий, без попереднього зупинення дії за власним рішенням, міський голова може відразу оскаржити таке рішення до адміністративного суду.

    Третій, якщо міський голова дії акту не зупиняє і не оскаржує, а просто ігнорує. Якщо це робить голова і інші посадовці ради, тобто голова продовжує працювати, то у цій ситуації ті депутати, які будуть не згідні з такою поведінкою голови можуть звернутися до суду з позовом. І вже в судовому порядку вимагати від голови міської ради виконати рішення ради. Водночас можуть мати місце і інші варіанти. Та все передбачити складно.

    http://www.4vlada.com/analytics/19421