Останнє пленарне засідання Верховної Ради VIII скликання відбулося 12 липня, однак навіть попри це народні депутати продовжили реєструвати нові законопроекти. За період 13 липня-21 серпня було зареєстровано 13 нових проектів законів.
Парадокс в тому, що такі документи із самого початку не мали шансів бути розглянутими, оскільки були зареєстровані вже після закінчення пленарних засідань ВРУ. Також, відповідно до Регламенту ВРУ, вони не будуть автоматично перенесені у Верховну Раду IX скликання, а тому при потребі їх доведеться реєструвати заново.
Останній законопроект, зареєстрований у ВРУ, датований 30 липня 2019 р. Це проект Закону «Про автоматизацію управління житлово-комунальним господарством населених пунктів», автор - Кірш О. В.
Частина зареєстрованих законопроектів носили передвиборчий характер. Так, 18 липня, за три дні до дня голосування, було зареєстровано проект закону «Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в Україні та заборону пропаганди його символіки» авторства Є. Мураєва, В. Новинського, О. Вілкула та О. Долженкова. 16 липня Є. Мураєв, О. Вілкул і В. Новинський також зареєстрували проект закону «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Низку законопроектів ініціював Президент України В. Зеленський. Зокрема, щодо конфіскації незаконних активів чиновників (№10461) і відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на територію України (№10462). Одночасно із реєстрацією цих законопроектів Президент звернувся до Голови ВРУ із проханням скликати позачергову сесію для їх розгляду. Однак цього зроблено не було, а тому законопроекти залишилися без розгляду.
«Реєструвати законопроекти після завершення сесії – це все одно, що продавати зіпсовані продукти. При цьому навіть ті документи, що реєструються з метою піару, несуть значне навантаження на Апарат ВРУ і доцільність їх реєстрації є сумнівною. Щодо практичної точки зору – то це із самого початку були мертво народжені документи, що, однак, не стало перешкодою для їх ініціаторів», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.