Дві депутатські групи у парламенті на межі зникнення, - КВУ

Дві депутатські групи Верховної Ради України перебувають на межі зникнення через недостатню кількість депутатів у їх складі. Мова про групи “Відновлення України” та “Партія “За майбутнє”. 

За даними веб-сайту ВР станом на 10 грудня до складу групи “Партія “За майбутнє” входять 17 депутатів. При цьому близько місяця тому Віктор Балога заявив, що виходить зі складу групи через незгоду з рішенням забрати ПДФО в громад. До складу групи «Відновлення України» входять 16 депутатів. Тиждень тому про складання депутатських повноважень заявив народний депутат Максим Єфімов.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради України кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії (фракція “Голос” - 17 депутатів). 

Згідно з ч. 4 ст. 60 Регламенту депутатська група, склад якої став меншим від мінімальної кількості народних депутатів, через 15 днів після дня настання такого факту оголошується Головою Верховної Ради України розпущеною.

Дослідження Комітету виборців показують, що депутатські групи “Відновлення України” і «За майбутнє» є близькими союзниками влади при ухваленні рішень у ВР. Після початку повномасштабного вторгнення в середньому “за” прийняті закони голосували 57% групи “Відновлення України” та 50% групи “За майбутнє”. В інших фракцій та груп нижчі показники підтримки рішень ВР”, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

З огляду на залежність влади від депутатських груп можна припустити, що рішення про їх ймовірний розпуск буде максимально затягуватися. 8 грудня низка народних депутатів, серед яких Давид Арахамія та Олександр Корнієнко зареєстрували законопроект, який має запобігти розпуску депутатських груп. Проектом закону №10324 пропонується змінити норми Регламенту і зменшити мінімально необхідну кількість депутатів для її функціонування до 14 осіб.