Голова КВУ назвав ключові завдання нового Центрвиборчкому

«Першочерговим завданням для оновленого складу ЦВК має стати розблокування виборів в понад 100 об’єднаних територіальних громадах. Рішення, яке приймав попередній склад Центрвиборчкому є не лише юридично необґрунтованим, але й перешкоджає здійсненню виборчих прав громадян», - так прокоментував головні завдання для нового складу ЦВК голова Комітету виборців України Олексій Кошель в ефірі 5 каналу.

На думку голови КВУ серед пріоритетів Центрвиборчкому мають бути реформа самої ЦВК, активна участь у розробці змін до виборчого законодавства, розробці механізмів протидії втручанню Росії у виборчі процеси.

«Зараз вкрай важливо прийняти зміни до Закону «Про вибори Президента України» які підвищать прозорість фінансування виборчої кампанії, суттєво зменшать кількість реклами на виборах, законодавчо врегулювати питання протидії підкупу виборців. Серед невідкладних питань – необхідність законодавчого рішення про виділення додаткових 36 млн. грн. для зменшення рівня кіберзагроз ресурсам ЦВК» - наголосив Олексій Кошель.

За словами голови КВУ одним із пріоритетів для нового складу ЦВК має стати реформа самого Центрвиборчкому.

«Необхідно розробити нову редакцію Закону про ЦВК, яка передбачить значне розширення повноважень комісії. До прикладу – покласти відповідальність за організацію виборів в системі вищої школи. Адже масштаби корупційних скандалів на виборах ректорів вишів часто є не меншими, ніж на сумнозвісній мажоритарці», - наголосив голова КВУ.